28.07.2017. 12:07

Rihards Finsters un Edgars Točs pasaules čempionātā debitēja ar spēli pret spēcīgajiem un neatlaidīgajiem beļģiem Drīsu Koekelkorenu un Tomu van Valli, kuri pie laba snieguma varēja pacīnīties arī par uzvaru grupā. Visās trīs iepriekšējās abu komandu tikšanās reizēs uzvarējuši beļģi, bet divreiz to paveica vien trīs setu cīņā. Jāpiezīmē, ka duetiem vajadzēja sacensties diezgan stiprā vējā (vienā brīdī pat saules sargi tika izrauti no zemes un pūsti laukuma virzienā).

Pasaules čempionātā pirmo punktu guva Edgars Točs, atklājot visu turnīru, jo paralēlajā dāmu mačā pirmais punkts sekoja pēc tam. Kopumā Točam radās problēmas servju uzņemšanā, tāpat ļoti labi pie tīkla darbojās Toms van Valle, palīdzot Beļģijas duetam izvirzīties vadībā ar 5:2. Situāciju ar precīzu servi laukuma stūrī uzlaboja Finsters, sadeldējot deficītu līdz minimumam (4:5). Beļģi regulāri servēja kā pa Toču, tā Finsteru, paļaujoties uz Valles labo bloku. Abi dueti nereti iesaistījās garākās izspēlēs, parādot enerģisku spēli. Toma van Valles spēle pie tīkla turpināja radīt lielas problēmas, kas latviešiem lika ņemt pārtraukumu (7:11).

Pēc pārtraukuma ar bloku atzīmējās Točs, bet Finsters turpināja riskēt ar servi, cenšoties gūt kādu ekstra punktu. Seta otrajā pusē latvieši salūza. Divu punktu deficīts pēc Koekelkorena eisa un Valles bloka pārvērtās piecu punktu deficītā. Izrāviens turpinājās, beļģiem tiekot pie septiņām setbumbām, no kurām ar otro tika likts punkts setam - 14:21.

Otrais sets sākās ar Toča dominanci pie tīkla. Divi bloki, beļģu kļūdas un 5:1 uz tablo, kas lika ņemt pārtraukumu. Pēc pārtraukuma Valle bloķēja Toča uzbrukuma sitienu, bet neilgi pēc tam Točs atbildēja ar to pašu (8:4). Kādu laiku latviešiem izdevās noturēt iegūto pārsvaru, bet tad pēc garas izspēles beļģi to sadeldēja līdz minimumam (10:11). Pēc dažām izspēlēm beļģiem izdevās panākt izlīdzinājumu, Vallem apturot Toču pie tīkla (13:13).

Divu punktu pārsvaru izdevās atjaunot Finteram, ieservējot eisu. Beļģi bija tuvu tam, lai atjaunotu neizšķirtu, bet tiesnesis fiksēja tīkla skaršanu Vallem. Izšķirošie notikumi setā varēja sākties. No 16:18 beļģiem izdevās panākt 18:18, iedragājot latviešu pozīcijas. Finsters ar uzbrukumu pa sesto zonu deva Latvijas duetam pirmo setbumbu, bet Točs ar bloku to realizēja - 21:19.

Tādējādi trešo reizi šiem duetiem vajadzēja noskaidrot uzvarētāju trešajā setā. Tā ievadā latvieši uzreiz zaudēja trīs punktus, Točam un Finsteram nerealizējot savus uzbrukumus. Pēc paņemtā pārtraukuma bija iespēja atspēlēt divus punktus, bet otrajā epizodē neizdevās nospēlēt gana precīzi. Ko neizdevās paveikt uzreiz, to brīdi vēlāk, Finsteram atspēlējot bumbu aizsardzībā (3:4). Nākamos divus punktus izdevās gūt beļģiem, atjaunojot komfortablo trīs punktu pārsvaru. Finsters un Točs nedomāja padoties un turpināja aktīvi cīnīties. Finsters atspēlēja pāris bumbas aizsardzībā, atjaunojot līdzsvaru uz tablo - 7:7.

Beļģijas duets paņēma pārtraukumu, pēc kura spēja atjaunot divu punktu pārsvaru (11:9). Latvieši atbildi parādā nepalika, uzreiz atjaunojot līdzsvaru. Seta galotnē katra kļūda varēja maksāt zaudējumu mačā, tāpēc saspringums auga. Finstera serve tīklā deva beļģiem pirmo mačbumbu, bet pie tās izspēles Finsters pārāk vāji nospēlēja uzbrukumā, nespējot bumbu ar māņu sitienu ieraidīt pretinieka laukuma pusē. Tādējādi latviešiem debijā sāpīgs zaudējums ar rezultātu 1-2 (14:21, 21:19, 13:15).

Nākamā spēle Finsteram un Točam paredzēta svētdien, kad plkst. 11:00 latvieši tiksies ar Krievijas pludmales volejbolistiem Vjačeslavu Krasilņikovu un Ņikitu Ļaminu.