16.08.2017. 23:42

Tās Eiropas komandas, kas nav kvalificējušās šī gada Eiropas čempionāta finālturnīram (kā arī Armēnija, kas nepiedalījās "Eurobasket 2017" kvalifikācijā), ceļu uz Pasaules kausu sāk jau šonedēļ - pirms-kvalifikācijas turnīrā - 13 komandas sadalītas četrās grupās un pēc divu apļu turnīra labākās divas komandas no katras grupas kvalificēsies kvalifikācijas turnīra pirmajai kārtai, kas sāksies rudenī pēc Eiropas čempionāta un kurā startēs arī visas tās komandas, kas piedalās Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Dienu iesāka Igaunijas un Maķedonijas duelis. Abām komandām uzvara šīsdienas mačā garantētu vietu Pasaules kausa nākamajā kvalifikācijas posmā. Spēles sākumā nelielu pārsvaru ieguva Igaunija (11:5), taču vēlāk iespēlējās maķedonieši, kas otrās ceturtdaļas vidū sev ieguva +5 (33:28). Beigu beigās pirmais puslaiks beidzās neizšķirti - 41:41. Spēle "punkts punktā" ritēja līdz pat ceturtajam ceturksnim, kurā mūsu ziemeļu kaimiņi bija labāki ar 20:10, beigās izcīnot uzvaru ar 74:65. Stenam Sokam 15 punkti. Līdz ar to Igaunija sev ir nodrošinājusi iekļūšanu Pasaules kausa kvalifikācijas pamatturnīrā. Maķedonijai, turpretim, jācer, ka Kosova pēdējā kārtā mājās neuzveiks Igauniju.

A grupā Slovākija šovakar neizmantoja pēdējo iespēju saglabāt sev izredzes uz iekļūšanu nākamajā kārtā. Slovāki mājās bez variantiem zaudēja pirmās trīs ceturtdaļas (53:80), tādēļ Slovākijas izlases uzvara (21:12) pēdējā no tām mājiniekiem neko daudz nedeva. Bosnijai un Hercegovinai svarīga uzvara ar rezultātu 92:74. Jaunajam talantam Džananam Musam 27 punkti un sešas atlēkušās bumbas.

Arī otrajā A grupas spēlē spraiga cīņa izpalika - Zviedrija nokārtoja visu jau pirmajās 20 minūtēs (56:32). Spēles beigās Zviedrijai uzvara pret Armēnijas izlasi ar rezultātu 93:70. Armēņus neglāba arī naturalizētā amerikāņa Raiena Boutraita fantastiskais sniegums - 32 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Lai iekļūtu nākamajā kārtā Armēnijai pēdējā spēlē mājās Erevānā būs jāpieveic spēcīgo Bosnijas un Hercegovinas izlasi.

B grupā lielisks revanšs par zaudējumu pirmajā savstarpējā spēlē izdevās bijušā Latvijas izlases galvenā trenera Ķēstuša Kemzūras vadītajai Austrijas izlasei, kas visnotaļ līdzīgā mačā ar 78:71 viesos pārspēja Nīderlandi. Austrieši sev uzvaru nokārtoja pēdējā ceturtdaļā, kurā Alpu zemes pārstāvji bija pārāki ar rezultātu 29:18. 16 punktus guva pašreiz vienīgais austriešu NBA spēlētājs Jakobs Peltls.

Visbeidzot Bulgārijas izlase izcīnīja uzvaru arī savā pēdējā grupas mačā, ar rezultātu 84:70 Minskā uzveicot Baltkrieviju. 18 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Aleksandaram Vezenkovam. Baltkrievijas izlases tālākais liktenis izšķirsies izbraukuma mačā pret Portugāli.

Izmantotie resursi:FIBA Basketball World Cup 2019 European...