14.01.2015. 21:58
Latvijas basketbolisti trešdien, 14. janvārī, sacenšas Eirokausā. Kristaps Porziņģis un Bens Vudsaids pēdējā minūtē iemeta četrus no sešiem soda metieniem, taču "Sevilla" izbraukumā zaudēja Polijas čempioniem "PGE Turow" ar rezultātu 84:87.

Rezultatīvajās starta minūtēs viesi daudz un precīzi uzbruka, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar minimālu pārsvaru – 26:27. Nākamajās desmit minūtēs Seviļas basketbolisti vairākas reizes zaudēja bumbu, arī metieni nebija tik precīzi un iniciatīva pārgāja mājinieku rokās – 50:43. Kristaps Porziņģis enerģiski cīnījās abos laukuma galos.

Trešajā ceturtdaļā komandas cīnījās neizšķirti, taču summā Zgožeļecas basketbolisti saglabāja septiņu punktu pārsvaru – 66:59. Uzbrukumā aktīvākam kļūstot centra spēlētājam Hiljermo Ernangomesam, andalūzieši beidzot noķēra mājiniekus (71:71), Nākamajās minūtēs viesi trīsreiz izvirzījās vadībā un vēl divas reizes izlīdzināja rezultātu – 80:80.

Pusminūti pirms pamatlaika beigām Polijas čempioni vēlreiz ieguva divu punktu pārsvaru. Seviļas atbildes uzbrukumu pārtrauca Mihala Hiļinska sods, taču Porziņģis trāpīja tikai pirmo no diviem brīvmetieniem – 82:81. Viesiem neatlika nekas cits, kā sist atbildes sodu, taču Nemaņja Jaramazs nekļūdījās – 84:81. Taktika nemainījās. Komandas pēdējās sekundēs izpildīja pavisam divpadsmit soda metienus, taču mājinieki noturēja trīs punktu pārsvaru – 87:84 (26:27, 24:16, 16:16, 21:25).

Kristaps Porziņģis 21:43 minūtēs guva astoņus punktus (2p 2/3, 3p 0/3, 1p 4/6), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, bloķēja trīs metienus, izprovocēja piecus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 6 un nopelnīja labāko lietderības koeficientu komandā 20.

Bens Vudsaids, kurš galotnē iemeta 3 no 4 brīvmetieniem, cīņu pabeidza ar 17 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un četrām piespēlēm. Pjērs Oriols guva 15 punktus, Ernangomess pievienoja 12 punktus.