06.09.2012. 22:30

Rīgas Dinamo ceturtdienas vakarā Prāgā ar vietējo Lev komandu aizvada Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas pirmo spēli. Pēc mača otrās trešdaļas rezultāts ir neizšķirts - 1:1, vārtus rīdziniekiem guvis Mārtiņš Karsums. Maču tiešraidē iespējams vērot kanālā Viasat Sport Baltic un KHL TV.

Peka Rautakalio šajā mačā uzticējās vārtsargam Mārim Jučeram, kurš pārliecinošāk aizvadīja pārbaudes spēles. Pirmajās minūtēs darba viņam nebija daudz, arī rīdzinieki pie mājinieku vārtiem neko ļoti bīstamu izveidot nespēja. Pavērsiens varēja notikt mača 6.minūtē, kad pret Dinamo uzbrucēju Andri Džeriņu tika pārkāpti noteikumi, bet pats cietušais devās izpildīt bullīti - šoreiz Tomašu Poperli pārspēt neizdevās. Perioda vidū pirmo noraidījumu šajā mačā par skaitliskā sastāva pārkāpumu saņēma Dinamo. Mazākumā gan bīstamāko situāciju radīja Miks Indrašis, aiz pretinieku vārtiem pārtverot ripu un izlaužoties līdz Poperlem. Nedaudz vēlāk reāla iespēja gūt vārtus bija pretinieku uzbrucējam Tomašam Rahūnekam, bet savā vietā bija Jučers, kurš spēcīgo metienu atvairīja. Turpinājumā iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, īsā brīdī vairākas reizes apdraudot Lev vārtu drošību. Tas nesa augļus - pēc labas Indraša piespēles no tuvas distances Poperli pārspēja Karsums, gūstot pirmos Dinamo vārtus šajā sezonā. Pēdējās sekundes dinamieši teju zaudēja trauslo pārsvaru, tomēr atpūtā devās ar 1:0 uz tablo.

Otrā perioda sākumā neslikta iespēja gūt rīdziniekiem otros vārtus bija Aleksandram Žirū, kurš ripu vārtu priekšā tomēr nesavaldīja. Pēc tam ar labiem metieniem Poperli patraucēja arī Galviņš un Karsums. Brīdi vēlāk meistarību jau demonstrēja Jučers - Tomašs Mojzišs apslidoja vārtus, tomēr metiens neizdevās tik bīstams, kā iecerēts. Kādā no epizodēm laukumā sākās pamatīga grūstīšanās, pēc kuras tiesneši pa četrām soda minūtēm piešķīra Gunāram Skvorcovam un Natanam Ojstrīkam. Komandas apmainījās ar pāris vārtu gūšanas izdevībām, tomēr līdz perioda vidum rezultāts nemainījās. Ar savu aktivitāti pirmo vairākumu šajā mačā viesiem nopelnīja Džeriņš, tajā gan neizdevās neviens kaut cik bīstams raidījums pa Lev vārtiem. Dažas minūtes pirms perioda beigām Dinamo tomēr zaudēja pirmos vārtus sezonā - NHL cīņās rūdītais Ļubošs Bartečko izrādījās izmanīgākais vārtu priekšā. Jau nākamajā uzbrukumā Žirū izskrēja aci pret aci ar Poperli, bet rezultātu mainīt tomēr nespēja. Pēc spēlētām 40 minūtēm - 1:1.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 6.septembris. Prāga, Tipsport Arena.

Prāgas Lev – Rīgas Dinamo 1:1 (0:1; 1:0; 0:0)

Vārti: 16:51 Karsums (Indrašis) 0:1; 36:36 Bartečko (Klepišs) 1:1;

Vārtsargi: Poperle - Jučers

Soda minūtes: 6-6

Metieni: 15 (7/8/) - 16 (10/6/)

Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142