12.10.2013. 15:40
Sestdien, 12. oktobrī, trīs Latvijas komandas aizvada pirmās spēles Nordea Basketbola līgā. "Latvijas Universitāte" pirmajās piecpadsmit minūtēs ieguva astoņu punktu pārsvaru, taču turpinājumā atzina "Tallinas Universitātes" pārākumu ar rezultātu 58:72.

Skaistā oktobra pēcpusdienā Diagnostikas centra zālē notika Latvijas un Igaunijas studentu derbijs. Favorītu lomā atradās Tallinas Universitātes komanda, kura pavasarī regulāro sezonu noslēdza sestajā vietā (bilance 11-11), kamēr Latvijas Universitāte izcīnīja desmito vietu (5-17).

Šoruden pretinieču sastāvā palikušas abas līderes – uzbrucēja Kerttu Jallai (lietderības koeficients 24.3) un pieredzējusī aizsardzes Pirgita Pū (koeficients 18.6, vidēji 19.3 punkti). Viņu sniegums izrādījās izšķirošs, jo Pū viena pati guva 28 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles.

Otrās ceturtdaļas sākumā Rūdolfa Rozīša komanda parādīja labu sniegumu aizsardzībā un vairākas minūtes neļāva pretiniecēm gūt punktus. Anetes Vormas un Lienes Stalidzānes tālmetieni, vairākas pārķertas bumbas, kā arī Zanes Zeļēņinas sekmīgais garāmgājiens ar sodu nodrošināja LU astoņu punktu pārsvaru (22:14, 24:16).

Ieguvušas vadību, LU spēlētājas sāka biežāk kļūdīties, uzbrukumu laikā vairākas reizes iespēlēja bumbu pretiniecēm rokās un ilgi nespēja gūt punktus no spēles. Tallinietes atbildēja ar izrāvienu 4:16, puslaika atpūtā ejot ar plus četri – 28:32. Otrajā puslaikā viešņas palielināja pārsvaru, kontrolēja spēles gaitu un svinēja uzvaru.