07.03.2017. 23:36

Pirmajā abu komandu savstarpējā spēlē uzvaru 3:1 savās mājās svinēja Madrides ''Real''. Neapole toreiz pirmā ātri izvirzījās vadībā, taču pārsvaru neprata nosargāt. No ''Real'' sastāva iepriekšējā 1/8 fināla spēlē bija izkritis Gerets Beils, kurš šovakar atgriezās sastāvā.

Zinedina Zidāna vadītajai komandai nevarēja palīdzēt Rafaels Varāns, kuram savainojums. ''Napoli'' rindās traumēto spēlētāju nebija, tādēļ Mauricio Sarri laukumā varēja laist spēcīgāko sastāvu. Ierindā atgriezies arī Lorenso Tonelli, kurš izārstējis savainojumu.

''Napoli'': Reina – Goulams, Kulibalī, Albiols, Hisajs – Hamšīks (Zeļinskis 75'), Diavara, Allans (Rogs 56') – Insinje (Miliks 70'), Mertenss, Kaljehons

''Real'': Navass – Marselu, Ramoss, Pepe, Karvahals – Kross, Kazemiru, Modričs (Isko 80') – Ronaldu, Benzemā (Morata 77'), Beils (Vaskess 68')

''Napoli'' jau no spēles sākuma bumbu kontrolēja vairāk, un ''Real'' šādam spēles stilam pat pielāgojās. Neaoples komanda pirmajās 15 minūtēs piecas reizes sita vārtu virzienā, bet madridieši spēja atbildēt tikai ar vienu sitienu. Arī bumbas kontroles pārsvars joprojām bija Sarri trenētajai komandai (56% pret 44%).

''Napoli'' aizrautīgi uzbruka un mājinieku pūliņi atmaksājās. Neapole izspēlēja vienkāršu kombināciju, kad pēc ātras un precīzas komandas kapteiņa Mareka Hamšīka piespēles bumbu tālajā stūrī meistarīgi sita Drīss Mertenss – 1:0.

''Real'' nonāca slidenā situācijā. Šāds rezultāts karaliskajam klubam, protams, derēja, tomēr, ja Neapole gūtu vēl vienus vārtus un noturētu 2:0, tālāk tiktu itāļu klubs viesos gūto vārtu dēļ. Zidāna komanda, protams, nevēlējās daudz uztraukties un uzreiz aktīvāk devās uzbrukumos.

Lieliska izdevība atvieglot situāciju radās Eiropas čempionam Krištianu Ronaldu. Viņš apskrēja vārtsargu un varēja sist bumbu nelielā brīvā stūrī, tomēr portugālis trāpīja pa vārtu stabu. Mājinieki nepalika atbildi parādā. Šoreiz pēc veiksmīga rikošeta bumbu ripoja starp viesu aizsargiem, kuriem garām aizsteidzās Mertenss un izpildīja sitienu, taču trāpīja pa stabu.

Nedaudz vēlāk Mertenss tuvu pie pretinieku vārtiem apskrēja Pepi, taču portugāļu aizsargs pēc minimāla uzbrucēja pieskāriena teatrāli nokrita, un tiesnešu lēmums bija labvēlīgs ''Real'' ļoti apšaubāmā epizodē. Pirmais puslaiks noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.

''Real'' puslaika otrajā nogrieznī izmantoja augstu presingu un tādējādi tika pie labas izdevības, kas izvērtās stūra sitienā. To izpildīja Toni Kross, un Ramoss labi pacīnījās par bumbu otrajā stāvā, skaisti to sitot vārtos – 1:1. Neapolei nu bija jāgūst vēl divi vārti, lai izrautu papildlaiku.

Izskatījās, ka mājinieces spēki otrajā puslaikā bija izsīkuši, komandai neuzbrūkot tik aktīvi kā iepriekš. ''Real'' principā bija pārņēmusi iniciatīvu savās rokās un tika pie vēl viena stūra sitiena. Otro reizi divu minūšu laikā realizējās identisks scenārijs. Kross centrēja un Ramoss sita ar galvu, taču Mertenss netīšām pamainīja bumbas lidojuma virzienu un tā ielidoja tīklā - 1:2.

Neapolei bija jāpaveic praktiski neiespējamais. Bija jāgūst četri bezatbildes vārti, jo neizšķirts vairs mājiniekiem nederēja. ''Napoli'' centās nenolaist rokas, taču komanda acīmredzami uzbrukumos vairs nedevās tik aizrautīgi kā iepriekš.

''Napoli'' gan izveidoja vēl dažus uzbrukumus, tomēr ''Real'' aizsardzība Itālijas komandai bija pārāk ciets rieksts. ''Real'' turpretim guva vēl vienus vārtus, kad Alvaro Morata savāca vārtsarga atsisto bumbu un bez lielām grūtībām to raidīja tīklā - 1:3. Spēle noslēdzās ar Madrides ''Real'' uzvaru summā 6:2.

Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650