22.03.2018. 16:56

Labāko rezultātu šosezon Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs bija uzrādījis marta sākumā Kontiolahti, kad sprintā iegūta otrā vieta. Tjumeņā Andreja izredzes tika vērtētas kā 8.-9. augstākās. Starp galvenajiem favorītiem, protams, bija Martēns Furkads (Francija) un Juhaness Tinness Bē (Norvēģija). Iepriekšējā Pasaules kausa posmā sprintā uzvarēja norvēģis Henriks Labē-Luns.

Rastorgujevs trasē devās ar 15. numuru. Andrejs ierasti demonstrēja labu ātrumu trasē un pirmajā šaušanā sašāva visus piecus mērķus, konkrētajā brīdī izvirzoties pirmajā pozīcijā. Turpinājumā Rastorgujevu apsteigt spēja vien trīs sportisti - vācietis Eriks Lesers, Furkads un krievs Aleksandrs Loginovs.

Arī otrajā šaušanā Andrejs bija veiksmīgs un aizvēra visus mērķus. Pēc otrās šaušanas labākus rezultātus uzrādīja vien Furkads un Lesers, francūzim esot par 20.7 sekundēm ātrākam. Atlikušajā trases daļā Rastorgujevam kritās slēpošanas ātrums, un vairāk nekā desmit sekundes Simons Destjē, kurš finišā uzrādīja otro labāko rezultātu, no uzvarētāja Furkada atpaliekot 33.2 sekundes.

Trešajā vietā ierindojās Zviedrijas biatlonists Frēdriks Lindstrēms, kurš arī noslēdzošajā daļā uzlaboja savu ātrumu trasē, attiecībā pret Rastorgujevu iegūstot astoņas sekundes. Rastorgujevs ierindojās ceturtajā vietā un no Lindstrēma atpalika 1.7 sekundes.

Kopumā slēpošanā Andrejs uzrādīja septīto labāko rezultātu, no Furkada atpaliekot 39 sekundes. Francūzis gan bija pārliecinoši ātrākais trasē un nopietni viņam tempam neviens pietuvoties nespēja. Šaušanā Andrejam 45. laiks.

Aleksandrs Patrijuks šaušanā kļūdījās trīs reizes, no Furkada atpalika gandrīz četras minūtes un ieņēma 71. vietu. Robertam Slotiņam četras kļūdas šaušanā un izdevās apsteigt vien trīs sportistus.

Jāpiemin, ka šo posmu boikotē Kanāda, Čehija, ASV un Ukraina, uz Tjumeņu atteicās doties arī olimpiskais čempions stafetē un vicečempions iedzīšanā Sebastians Sāmuelsons (Zviedrija). Sprintā piedalījās 84 sprotsti.