16.03.2013. 18:11

Pēdējo mājas spēli šajā sezonā sestdienas vakarā aizvada Rīgas Dinamo hokejisti, kuri Cerību kausa otrajā finālspēlē uzņem Habarovskas Amur. Mača tiešraide TV6. Pēc spēles 2.trešdaļas rezultāts ir nelabvēlīgs laukuma saimniekiem - 2:3. Dinamo labā izcēlušies Juris Upītis un Gints Meija. Savukārt vārtus viesiem guvuši Andrejs Stepanovs, Vjačeslavs Litovčenko un Timofejs Šiškanovs.

Maču daudz aktīvāk sāka viesu komanda, kas kontrolēja cīņas gaitu un ieguva teritoriālo pārsvaru. Pirmās trešdaļas pirmajā pusē "Amur" komandai reizi bija iespēja divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr rīdzinieki savu vārtu drošību nosargāja. Pēc atgriešanās pilnos sastāvos viesiem izdevās deviņu sekunžu laikā gūt divus vārtus. Vispirms pēc vārtu apslidošanas Mīkaelu Telkvistu pārspēja Stepanovs, bet jau nākamajā uzbrukumā pēc Ļitovčenko raidījuma zviedru vārtsarga nospēlēja neveiksmīgi, ļaujot ripai ieslīdēt vārtos.

Iepriekšējās divās spēlēs Telkvists savus vārtus bija atstājis neskartus.

Pēc diviem zaudētajiem vārtiem "Dinamo" komanda uzbrukumā sāka spēlēt krietni aktīvāk, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas, tomēr Alekseju Kuzņecovu mājiniekiem nebija pa spēkam pārspēt. Laukumā sāka parādīties arī vairāki asumi, kautiņā gandrīz iesaistoties Jēkabam Rēdliham. Trešdaļas beigās gan pārsvars atkal pārgāja "Amur" pusē, taču rezultāts palika nemainīgs.

Sestdienas mačam Dinamo treneri pieteikuši sešus aizsargus  12 uzbrucējus. Vienīgā izmaiņa sastāvā ir Jura Upīša pārcelšana uz pirmo uzbrucēju virknējumu, savukārt Gints Meija ieņēmis Upīša vitu trešajā. Vārtus sargās Mīkaels Telkvists, bet arī šajā spēlē komandai nepalīdzēs kapteinis Mārtiņš Karsums.

KHL Cerību kauss. Fināls. 2013.gada 16.marts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Habarovskas Amur 2:3 (0:2; 2:1; 0:0)

Vārti: 9:06 Stepanovs (Šiškanovs, Fisenko) 0:1; 9:15 Litovčenko 0:2; 24:47 Upītis (Galviņš, Šehura) 1:2; 28:24 Šiškanovs (Hietanens, Tesļenko) 1:3; 29:59 Meija (Pavlovs) 2:3;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Aleksejs Kuzņecovs

Metieni: 17-23

Soda minūtes: 4-2

Skatītāji: 5420

Dinamo sastāvs: Telkvists (Jučers); Sotnieks - Galviņš, J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis;  Upītis - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Džonsons, Skvorcovs - Pavlovs - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Biezais.

Piektdien pirmajā spēlē Dinamo triumfēja ar 2:0, lai gan viesi izdarīja divreiz vairāk metienu pa vārtiem (19:40). Ar visiem tika galā Dinamo zviedru vārtsargs Mīkaels Telkvists, bet vārtus uzvarētājiem guva Miks Indrašis un Džeimijs Džonsons.

Sērija nākamajā otrdienā un, ja būs nepieciešams, trešdienā noslēgsies tālajā Habarovskā. Uzvarētājs no līgas saņems 15 miljonus Krievijas rubļu (264 000 latu pēc 16.marta Latvijas Bankas kursa), bet zaudētāja kontā ieripos astoņi miljoni (140 800 latu).

Šī sērija risināsies līdz vienas komandas trim uzvarām, bet tajā nebūs vairāk par četriem mačiem. Ja pēc četriem mačiem rezultāts būs neizšķirts 2-2, sērijas uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles metienu sērijā.