Šajā mačā rīdzinieku vārtos atkal stājies pieredzējušais Edgars Masaļskis.
Latvijas komandas labā vārtus guvis slovāku leģionārs Marcels Hosa, kurš tādejādi izcēlies jau otrajā cīņā pēc kārtas.
Lai gan mačs iesākās piesardzīgā gultnē, tajā lielāks pārsvars piederēja viesiem no Rīgas. Vienā no epizodēm pretinieku zonā ieslidoja Lauris Dārziņš, taču viņa metienu atvairīja Lada vārtsargs Iļja Ježovs. Astotajā minūtē noteikumi tika pārkāpti pret Miku Indraši un jau pirmajā šīs spēles vairākumā Rīgas Dinamo guva vārtus - vārtu priekšā pēc Hosas metiena izcēlās burzma, taču slovāks tika pie atkārtota raidījuma, kas bija precīzs.
Pirmā perioda viducī rīdzinieki uz dažām sekundēm palika trijatā pret pieciem, jo noraidījumus saņēma Māris Bičevskis un Kristaps Sotnieks, taču mājinieki pēc tam tomēr pamanījās realizēt mazo vairākumu, kad Bičevskis jau bija atgriezies laukumā. Vārtus, pielabojot partnera metienu no zilās līnijas, 14.minūtē guva Maksims Zjuzjakins. Neilgu brīdi vēlāk Toljati klubs jau izvirzījās vadībā, kad Masaļski no ļoti asa leņķa pārspēja Semjons Valuiskis. Pirmās trešdaļas izskaņā Lada komandas hokejisti pamanījās nopelnīt uzreiz divus noraidījumus, kas rīdziniekiem atlikušo vienu minūti un 44 sekundes ļāva spēlēt pieciem pret trim. Tiesa, doties pārtraukumā pie neizšķirta rezultāta gan neizdevās.
Atlikušās vairākuma sekundes palika neizmantotas arī otrās trešdaļas sākumā. Tiesa, perioda sākumā rīdzinieki veica ofensīvu, radot vārtu gūšanas iespējas, taču nevienu no tām realizēt neizdevās, turklāt Gints Meija saņēma divu minūšu sodu par augstu paceltu nūju. Mājiniekiem gan vairākumā neizdevās bīstami apdraudēt Rīgas Dinamo vārtus, turklāt sekmīgi rīdzinieki aizstāvējās arī pēc tam, kad uz noraidīto soliņa bija jādodas Hosam.
Otrās trešdaļas izskaņā Rīgas Dinamo neizmantoja skaitlisko vairākumu, bet, sākoties pēdējām divām minūtēm, vārtu priekšā lieliskā pozīcijā nokļuva Meija, taču viņam pārspēt Ježovu neizdevās. Pēdējās sekundēs Latvijas komanda par skaitliskā sastāva pārkāpumu nopelnīja vēl divas soda minūtes.
Kā zināms, jauno sezonu Dinamo iesāka ar trim spēlēm savā laukumā, izcīnot vienu uzvaru pār Minskas Dinamo, bet piekāpjoties latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas Lokomotiv un līgas debitantei Soči. Vēlāk komanda uzsāka izbraukuma spēļu sēriju, kura pirmajā cīņā sestdien ar 3:2 uzvarēja Ņižņekamskas Ņeftehimik.
Tikmēr Lada komanda iepriekšējās četrās spēlēs tikusi pie diviem punktiem, kas pienākas par uzvaru pēcspēles metienos pār Ņeftehimik (4:3).
Toljati klubs startēja pirmajās divās KHL sezonās, bet šosezon turnīrā atgriežas.
Ar sešiem punktiem četrās spēlēs Dinamo pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma sesto vietu, bet Lada ar diviem punktiem meklējama Austrumu konferences 13.pozīcijā.
Izbraukuma turpinājumā "Dinamo" ik pēc dienas pauzes spēkosies arī ar Čeļabinskas Traktor un Hantimansijskas Jugra.
Pirmajā izbraukumā treneri līdzi ņēmuši trīs vārtsargus - Edgaru Masaļski, Jakubu Sedlāčeku un Nilu Grīnfogelu, astoņus aizsargus - Krišjāni Rēdlihu, Georgiju Pujacu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Čārlzu Genoveju, Milanu Jurčinu, Mārtiņu Poreju un Edmundu Augstkalnu, kā arī 14 uzbrucējus - Miku Indraši, Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Pjotru Ščastļiviju, Marcelu Hosu, Līnusu Videlu, Robertu Bukartu, Andri Džeriņu, Gintu Meiju, Juri Upīti, Mārtiņu Cipuli, Gunāru Skvorcovu, Kasparu Saulieti un Māri Bičevski.
Savukārt tuvāko spēli savā laukumā rīdzinieki aizvadīs 23.septembrī.
Starpsezona Rīgas Dinamo nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai joprojām nav ģenerālsponsora - klubu pameta galvenais naudas devējs gāzes kompānija Itera. Lai arī atrisinājums sponsoru piesaistei vēl nav atrasts, pašlaik līgumi ar vienību noslēgti ir 23 hokejistiem, no kuriem uzbrucējs Vitālijs Pavlovs piešķirtās diskvalifikācijas dēļ šosezon nevar spēlēt.
Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa kausā.
Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas Lev no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekošu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas Spartak, bet Ukrainas kluba Doņeckas Donbass dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.
Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība Soči un Lada, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, - un Helsinku vienība Jokerit no Somijas.
Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.
Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.
Rīgas Dinamo iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot Donbass pārākumu.