03.01.2014. 15:13
Pirmo KHL regulārā čempionāta spēli 2014.gadā piektdien Krievijas pilsētā Ufā aizvadīja Rīgas Dinamo, tiekoties ar Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Salavat Julaev vienību. Galvenā trenera Arta Ābola 41.dzimšanas dienā komanda jau mača 22.minūtē nonāca iedzinējos ar 0:3, vēlāk prata atspēlēties, tomēr piekāpās papildlaikā ar 3:4.

Vārtus uzvarētājiem guva Aleksandrs Mereskins, Tomašs Zaborskis, Igors Mirnovs un Ņikita Filatovs, bet Dinamo labā izcēlās Marsels Hosa, Miks Indrašis un Roberts Bukarts, kura rēķinā arī rezultatīva piespēle.

Jau mača 3.minūtē Mereskins raidīja vārtos Jakuba Sedlāčeka atvairīto ripu, izvirzot vadībā laukuma saimniekus. Ufa turpināja kontrolēt notikumus laukumā arī turpinājumā, līdz pirmās trešdaļas pēdējā minūtē ripa pēc rikošeta no slidas vēlreiz ielidoja Dinamo vārtos. Vārtu guvums ieskaitīts slovākam Tomašam Zaborskim.

Arī otri periodu krietni sekmīgāk sāka mājinieki, pēc neatvairāma Igora Mirnova metiena panākot jau 3:0. Tiesa, uzreiz pēc tam ufieši pārkāpa noteikumus, dodot iespēju rīdziniekiem starpību samazināt. Lai gan vairākumā vārtus gūt neizdevās, Marsels Hosa pēc Kaila Vilsona un Georgija Pujaca piespēlēm nedaudz vēlāk jau vienādos sastāvos trieca ripu Vladimira Sohatska vārtos - 1:3. Turpinājumā rīdzinieki sekmīgi izturēja mazākumu, bet 37.minūtē Miks Indrašis pēc saspēles ar Robertu Bukartu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Dinamieši pēc spēlētām 40 minūtēm atradās iedzinējos ar 2:3.

Trešā perioda 6.minūtē Robers Bukarts turpināja veiksmīgo atspēlēšanos, uz tablo iededzot ciparus 3:3. Vēl trīs minūtes vēlāk Arvīds Reķis gan nopelnīja bullīti uz saviem vārtiem, tomēr Anti Pilstrēms Sedlāčeku pārspēt neprata. Pēdējās desmit minūtēs pamatlaikā komandas apmainījās ar noraidījumiem, bet nevienādos sastāvos pretinieku vārtsargu pārspēt neprata, tādējādi pamatlaika 60 minūtes noslēdzot neizšķirti. Papildlaikā veiksme uzsmaidīja laukuma saimniekiem, kuriem uzvaras vārtus pēc teicamas partnera piespēles guva Ņikita Filatovs.

Ufieši jau tradicionāli ir ļoti neērti pretinieki - sešu sezonu laikā Dinamo šai komandai zaudējuši 11 no 12 regulārā čempionāta spēlēm. Arī abos savstarpējos mačos pārbaudes turnīrā Prāgā pirms šīs sezonas triumfēja tieši Salavat Julaev. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē 9.oktobrī Rīgā ar 5:2 uzvarēja viesi.

Rīgas Dinamo sastāvs spēlei Ufā:

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlacek (#32 Mikael Tellqvist);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs;

Uzbrucēji: #38 Paul Szczechura - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #79 Vitālijs Pavlovs - #41 Jamie Johnson - #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts - #25 Andris Džeriņš - #77 Marcel Hascak, #95 Juris Upītis - #7 Rustams Begovs - #47 Mārtiņš Cipulis, #10 Artūrs Kuzmenkovs.

Izbraukuma turpinājumā svētdien dinamieši viesosies Ņižņekamskā, sekos spēles Magņitogorskā (otrdien) un Čeļabinskā (ceturtdien). Kopumā janvārī jāaizvada 12 mači, astoņi no tiem viesos.