16.11.2012. 20:08
Latvijas klubs Rīgas «Dinamo» Kontinentālās hokeja līgas (KHL) otrajā spēlē pēc nacionālo izlašu pauzes savā laukumā pēc pirmās trešdaļas ar 3:2 uzvar Krievijas komandu Ņižņekamskas «Ņeftehimik».

• Komarovs jau šonedēļ pievienosies Maskavas «Dinamo» vakar
  • «Dinamo» uzbrucējs Šremps ievietots atteikumu sarakstā vakar

«Dinamo» kluba labā vārtus guva Kaspars Daugaviņš, Aleksandrs Žirū un Mārtiņš Karsums, bet «Ņeftehimik» rindās ar precīziem metieniem izcēlās Maksims Pestuško un Staņislavs Aļševskis.

Maču aktīvāk iesāka «Dinamo» komanda, un jau trešdaļas otrajā minūtē Pola Šekuras maiņa iespieda pretiniekus viņu zonā, izdarot vairākus metienus pa Tatarstānas komandas vārtiem. Pēc četrām spēlētām minūtēm rīdziniekiem radās izdevība spēlēt vairākumā, jo par turēšanu ar nūju tika noraidīts «Ņeftehimik» spēlētājs Maksims Berjozins. Pirmo metienu vairākumā izdarīja Karsums, taču Maksims Sokolovs to spēja tvert. Savukārt vairākuma otrajā minūtē pēc Šekuras un Aleksandra Ņiživija piespēlēm ar precīzu metienu, neapturot ripu, «Dinamo» vienību vadībā izvirzīja Daugaviņš. Mājinieku prieks gan nebija ilgs, jo divu minūšu noraidījumu nopelnīja Raitis Ivanāns, un viesi to nekavējoties izmantoja. Precīzs bija komandas kapteinis Pestuško, bet Ivanāns uz noraidīto soliņa pavadīja vien piecas sekundes.

Zīmīgi, ka Rīgas «Dinamo» komanda pirms šī mača nebija spējusi gūt vārtus 125 minūtes un 39 sekundes.

Mača septītajā minūtē vēl vienu noraidījumu nopelnīja viesu spēlētājs Jevgēņijs Blohins, bet «Dinamo» viena vīra pārsvaru izmantot neizdevās. Trešdaļas 11.minūtē pēc Ņiživija piespēles no aizvārtes 2:1 panāca Žirū. Tūlīt pēc tam rīdziniekiem radās jau trešā iespēja spēlēt vairākumā pieciem pret četriem, bet 56 sekundes vēlāk «Ņeftehimik» nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un Rīgas komanda ieguva divu vīru pārsvaru. Ne lielo, ne arī klasisko skaitlisko vairākumu gan mājiniekiem realizēt neizdevās. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām kuriozā veidā ripu savos vārtos ieslidināja viesu vārtsargs Sokolovs, bet vārtu guvums tika ieskaitīts Karsumam. Divu vārtu pārsvars uz tablo ilgi nesaglabājās, jo Mīkaelu Telkvistu no vārtu priekšas pārspēja pretinieku komandas gados jaunais spēlētājs Aļševskis.

Rīgas komandai šajā spēlē joprojām nepalīdz aizsargi Krišjānis Rēdlihs un Matjē Karls, kuri guvuši savainojumus. Līdz ar to no fārmkluba uz Rīgas «Dinamo» komandu izsaukti aizsargs Mārtiņš Porejs un uzbrucējs Gunārs Skvorcovs.

Tāpat šajā mačā Rīgas «Dinamo» komandai vairs nepalīdz amerikāņu centra uzbrucējs Robs Šremps, kurš ievietots atteikumu sarakstā. Viņu tagad savā īpašumā var iegūt jebkurš cits KHL klubs. Tomēr, arī ja tas nenotiks, maz ticams, ka spēlētājs vēl atgriezīsies Rīgas «Dinamo» sastāvā.

Treneri šīs dienas mačam atkal pieteikuši septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, sastāvā atgriežoties Ivanānam.

Savukārt «Neftehimik» šajā mačā nepalīdz šī gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles drafta pirmais numurs Nails Jakupovs, kurš pēc Krievijas U-20 izlases treniņnometnes Ņižņekamskas kluba rīcībā atgriezīsies vien sestdien.

Kā ziņots, pagājušās nedēļas sākumā pēc zaudējuma Minskas «Dinamo» hokejistiem ar 0:2 savā laukumā Rīgas «Dinamo» kluba valde no galvenā trenera amata atstādināja somu speciālistu Peku Rautakallio.

Par galvenā trenera vietas izpildītāju iecelts līdzšinējais Rautakallio asistents Artis Ābols. Pirmajā spēlē Ābola vadībā rīdzinieki trešdien ar 0:3 piekāpās latviešu uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētajai Kazaņas «Ak Bars» vienībai, līdz ar to treneris pagaidām savā karjerā ir bez uzvarām.

Tikmēr «Ņeftehimik» vienība uzvarējusi piecās no pēdējām sešām spēlēm.

Pēc šī mača Rīgas «Dinamo» nākamtrešdien sāks izbraukuma sēriju, kurā atkal sacentīsies tieši ar «Ak Bars» un «Ņeftehimik», kā arī Ufas «Salavat Julajev».

Jau vēstīts, ka regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību - četras reizes. Rīgas «Dinamo» četras reizes sacentīsies ar Minskas «Dinamo». Kopumā regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem - pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā.

Rīgas «Dinamo» komandai šosezon izvirzīti visaugstākie mērķi, proti, izcīnīt Gagarina kausu. Savukārt minimālais komandas uzdevums ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]