11.11.2013. 13:44
Nedēļas nogalē Ķīnā noslēdzās UCI 2.1 kategorijas daudzdienu velobrauciens „Tour of Taihu lake”, kura kopvērtējumā triumfēja ukraiņu riteņbraucējs Jurijs Metlušenko, bet no „Rietumu – Delfin” pārstāvjiem labākais pēc deviņiem posmiem bija Andris Smirnovs, kuram 17. vieta, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

„Tour of Taihu lake” daudzdienu velobrauciens kopumā norisinājās deviņos posmos. Lai arī neviens no tiem neizcēlās ar daudz kāpumiem, kas saretinātu riteņbraucējus, tomēr notika aktīva cīņa līdzenuma etapos, kur ikviena kļūda varēja maksāt dārgi. Pirmos četrus posmus uzvarēja „Konya Torku Seker Sport” komandas ukraiņu riteņbraucējs Jurijs Metlušenko, kurš bija līderis kopvērtējumā pirms pēdējā etapa.

Pēdējā posmā dalībniekiem bija jāveic četri apļi ar kopējo distanci 94,4 kilometru. Tik īsā distancē temps tika turēts ļoti augsts, un nekādi lielie atraušanās mēģinājumi netika pieļauti. Uzvarētājs arī šoreiz tika noskaidrots finiša spurtā. Tajā savas kopvērtējuma pozīcijas nostiprināja 37 gadus vecais Metlušenko, kurš izcīnīja jau piekto uzvaru deviņos posmos. Otrajā vietā finiša līniju šķērsoja ukraiņa tuvākais sekotājs Alois Kankovskis, bet trešais bija Metlušenko komandas biedrs Ahmets Orkens.

„Rietumu – Delfin” sportisti arī visi finišēja lielajā grupā. Visaugstāk finiša spurtā ierindojās Andris Smirnovs, kuram 24. vieta. 26. bija Armands Bēcis, 36. Uldis Ālītis, 40. Lars Pria, bet 65. finišēja Dmitrijs Sorokins.

Kopvērtējumā par velobrauciena uzvarētāju kļuva Jurijs Metlušenko, kurš par 18 sekundēm apsteidza čehu sportistu no „ASC Dukla Praha” vienības Alois Kankovski. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Boriss Špiļevskis no Krievijas.

Andris Smirnovs sacensības noslēdza 17. vietā, Armands Bēcis bija 23., Lars Pria 25., Uldis Ālītis 53., bet Dmitrijs Sorokins 59.