05.11.2013. 23:40
UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā šovakar spēles aizvadīja B grupas komandas. Grupas līderis Madrides "Real" izbraukumā cīnījās neizšķirti (2:2) ar Turīnas "Juventus", savukārt dāņu "Kobenhavn", pateicoties agriem Daniela Brātena vārtiem, ar 1:0 pārspēja Turcijas "Galatasaray".

Spēle Turīnā sākās ar nelielu Spānijas komandas iniciatīvu. Madrides futbolisti nedaudz vairāk kontrolēja bumbu un pāris reizes pārbaudīja Džanluidži Bufona modrību – devītajā minūtē nedaudz garām vārtu stabam sita Krištianu Ronaldu, bet pēc četrām minūtēm pieredzējušajam vārtsargam virsū uzšāva Garets Beils.

Tomēr turpinājumā spēles grožus savās rokās pārņēma "Juventus" futbolisti – laukuma saimnieki vairāk kontrolēja bumbu "Real" soda laukuma robežas tuvumā, ik pa brīdim cenšoties pārspēt Ikeru Kasiljasu. 17.minūtē Pols Pogbā negaidīti iespēlēja soda laukumā, Kasiljasam un aizsargiem ar grūtībām raidot bumbu tālāk no vārtu priekšas.

28.minūtē pēc Karlosa Tevesa centrējuma ar galvu labi uzsita Klaudio Markisio, tomēr "Real" izglāba Kasiljass, veikli nospēlējot ar kāju. Tomēr "Juventus" spiediens neatslāba – lai gan pirmā puslaika bumbas kontrolē pārliecinoši pārāki bija "Real" (57%), tomēr tieši viesu neprecīzās piespēles un mājinieku tieksme uz vārtiem bija noteicošā.

42.minūtē aktīvais Pogbā ielauzās soda laukumā, kur viņu ar noteikumu pārkāpumu apturēja Rafaels Varāns. Galvenais tiesnesis Hovards Vebs bija nepielūdzams, norādot uz 11 metru atzīmi – Arturo Vidals savu iespēju izmantoja. Puslaika pēdējās minūtēs "Real" vēl izmisīgi centās izlīdzināt rezultātu, tomēr Karlo Ančeloti vadītajai komandai nācās šo uzdevumu atlikt uz otro puslaiku.

Otrajā puslaikā laukumā jau devās pavisam cita "Real" komanda – viesi pieļāva mazāk brāķa saspēlē, kontrolēja bumbu tuvāk "Juventus" vārtiem, un jau 52.minūtē Ronaldu rezultātu izlīdzināja. Tomēr Madride pie neizšķirta negrasījās apstāties – pēc četrām minūtēm Šabi Alonso tālšāviens satricināja Bufona sargāto vārtu pārliktni.

"Real" šķietami piemirsa par aizsardzību, un laukuma saimnieki metās to izmantot – pēc Pogbā iespēles soda laukumā Markisio un Jorente bīstami uzbruka vārtiem, un tikai lielām pūlēm sākumā Kasiljass, bet pēc tam arī Pepe neļāva bumbai nonākt vārtos.

Neiesit tu, iesit tev – jau pēc minūtēs Ronaldu ar precīzu piespēli sameklēja Beilu, kurš izvirzīja vadībā "Real", ļoti pasīvi aizsardzībā nospēlējot "Juventus" aizsardzībai. Tomēr Turīnas futbolisti spēkus koncentrēja uzbrukumam, kur piecas minūtes vēlāk pēc Martina Kaseresa centrējuma precīzi ar galvu sita Jorente – 2:2.

Jau pēc trim minūtēm rezultāts atkal varēja mainīties – Benzemā no labas pozīcijas sita nedaudz garām vārtiem. Pēc šī momenta spēles temps sāka mazināties, viesiem vairāk kontrolējot bumbu un droši aizvadot spēli līdz fināla svilpei.

Tikmēr Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā laukuma saimnieki "Kobenhavn" uzņēma viesus no Stambulas "Galatasaray". Turku klubam uzvara būtu milzīgs ieguvums cīņā par iekļūšanu otrajā kārtā, tomēr jau spēles sestajā minūtē 31 gadu vecais uzbrucējs Daniels Brātens izvirzīja vadībā "Kobenhavn".

Pēc negaidītā sākuma "Galatasaray" spēja pamazām atgūties, vistuvāk vārtu guvuma nonākot 35.minūtē, kad Felipe Melu pēc stūra sitiena satricināja vārtu stabu. Brātena vārti gan palika vienīgie pirmajās 45 minūtēs, Roberto Mančīni vadītajiem Stambulas kluba futbolistiem pārtraukumā dodoties pie 0:1.

Otrajā puslaikā "Galatasaray" uzbrukums ar Didjē Drogbā priekšgalā pamatīgi centās, lai tiktu vismaz līdz vienam vārtu guvumam, tomēr mača beigās noteikti labāk jutās 32 gadus vecais "Kobenhavn" vārtsargs Johans Vīlands – Dānijas galvaspilsētas klubs noturēja uzvaru ar 1:0.

Tādējādi turku vienība palaida garām labu izdevību nostiprināt savu pārsvaru pār "Juventus". Šobrīd B grupā "Galatasaray" un "Kobenhavn" ir pa četriem punktiem, savukārt "Juventus" atpaliek tikai par punktu.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Juventus – Real Madrid 2:2 (1:0) Vidals 42' (11m) Jorente 65' – Ronaldu 52' Beils 60'
Kobenhavn – Galatasaray 1:0 (1:0) Brātens 6'