26.11.2014. 21:38
Basketbola klubs "VEF Rīga" (1-6) trešdien, 26. novembrī, Eiropas kausa izcīņas izbraukuma spēlē nevienu brīdi nebija vadībā un zaudēja Ungārijas čempioniem "Szolnoki Olaj" (2-5) ar rezultātu 84:96. Nākamajā spēlē 3. decembrī rīdzinieki mājās tiksies ar Sanktpēterburgas "Zenit".

Veiksme pirmajās minūtēs smaidīja mājiniekiem. Vitmans un Vojvoda iemeta pirmos tālmetienus, izvirzot ungārus vadībā ar 0:6. Rīdznieku centieni izdarīt spiedienu groza apakšā rezultējās tikai Pasečņika divos punktos, kamēr “Szolnoki” basketbolisti turpināja fantastiski mest no distances. Četri no pieciem mēģinājumiem noslēdzās ar trāpījumiem VEF groza tīkliņā – 3:12. Ceturtdaļas vidū starta precizitāte beidzās, bet Robinsons un Timma organizēja pakaļdzīšanos. VEF uzbrukums attīstījās pietiekami sekmīgi, vairākkārt samazinot starpību līdz diviem punktiem. Aizsardzībā tik labi neklājās, tādējādi pirmo ceturtdaļu savā labā noslēdza Solnokas spēlētāji – 22:26.

Marko Brkiča piecu punktu sērija otrās ceturtdaļas sākumā atmeta VEF starta bedrē – 22:31. Aizsardzības problēmas sākās pretinieku laukuma pusē. Ungārijas kluba basketbolisti jau pirmajā puslaikā ar uzviju piepildīja pārķerto bumbu normu, gūstot sev netipiski daudz punktu ātrajos uzbrukumos. Otrkārt, “Szolnoki Olaj” spēlēja pārsteidzoši disciplinēti un turpināja precīzi mest no distances, 20 minūtēs trāpot 7 no 12 tālmetieniem. VEF puslaikā ielaida 51 punktu un nonāca iedzinējos ar 12 punktu starpību – 39:51.

Pēc pārtraukuma VEF pacentās apturēt viesu kanonādi ar zonas aizsardzību, taču mājinieki pamanījās apspēlēt arī izvirzīto aizsardzības līniju, no jauna iemetot tālos metienus. Rezultāts turpināja augt Solnokas labā, pusstundas laikā sasniedzot 18 punktu robežu – 71:53. Pēdējā ceturtdaļā VEF spēlētāji pastiprināja spiedienu uz pretinieku bumbas turētājiem, divatā gāja virsū aizsargiem un tika pie pārķertajām bumbām. Presings ļāva veikt pakaļdzīšanos, taču laiks strauji gāja uz beigām. Divas reizes izdevās pietuvoties 13 punktu attālumā, bet atspēlēšanās cerības strauji saruka.

Lai tiktu tālāk, VEF jācenšas uzvarēt trīs atlikušajās spēlēs, vienlaikus cerot uz "Szolnoki" un "Zenit" neveiksmēm

Szolnoki Olaj – VEF Rīga 96:84 (26:22, 25:17, 20:14, 25:31)Szolnoki: Lorants 19 (6ab), Vojvoda 18, Brkičs 14, Miloševičs 12, Sinovecs 10, Gipsons 10, Baders 7, Vitmans 6; Stajkovskis, Tots.VEF: Timma 22 (2p 5/6, 3p 3/9, 1p 3/3; 8ab, 4rp, 5kļ.), Robinsons 22 (2p 2/3, 3p 6/12; 5ab, 5rp), Mejeris 10, Zaķis 8, Fals 7, Kobss 5, Jakovičs 3, Bērziņš 3, Pasečņiks 2 (4ab), Strēlnieks 2.Tiesneši: Marcins Kovaļskis (Polija), Tomašs Travickis (Polija), Sašo Peteks (Slovēnija).

Metieni no spēles: 37/68 vs 29/642p: 24/43 vs 17/303p: 13/25 vs 12/341p: 9/10 vs 14/21AB: 33 (24/9) vs 33 (21/12)RP: 28 vs 22Kļ.: 12 vs 14PB: 9 vs 8BM: 3 vs 0Personiskās piezīmes: 21 vs 17Starta piecnieki: 69 vs 57Rezerves: 27 vs 27