28.01.2014. 19:28
Jakubam Sedlāčekam atvairot 28 metienus un trīs bullīšus un Aleksandram Ņiživijam realizējot izšķirošo pēcspēles metienu, trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas ar 1:0 pārspēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo".

Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas "Dinamo" 23 gadus vecais čehu vārtsargs Jakubs Sedlāčeks pirmo reizi sezonā vārtus sargāja divos mačos pēc kārtas un pirmo reizi 14 mačos nosargāja cietoksni neskartu - viņš tika galā ar visiem 28 Ņižņijnovgorodas "Torpedo" hokejistu metieniem, tāpat kā apturēja trīs pēcspēles metienus. Tā bija Rīgas "Dinamo" ceturtā sausā uzvara sezonā, kas ir trešais labākais rādītājs sešu sezonu laikā.

Rīdziniekiem uzvaru nodrošināja Aleksandra Ņiživija pēcspēles metiens - veterāns vārtiem tuvojās no kreisās puses un ripu raidīja starp 20 metienus atvairījušā Ivana Kasutina kājsargiem, sagādājot viņam otro neveiksmi septiņās Ņižņijnovgorodas "Torpedo" rindās aizvadītajās spēlēs.

Rīgas "Dinamo" panākumu varēja nodrošināt pamatlaikā - 31. minūtē Marcels Haščāks cīņā pie apmales saņēma sitienu ar elkoni pa seju, par kuru 5+20 soda minūtes nopelnīja mājinieku uzbrucējs Daniils Žarkovs. Vairākumā saspēli vadīja Ņiživijs, uzbrukumam pieslēdzās kapteinis Kristaps Sotnieks, tuvajā stūrī meta Pols Šehura, taču labākā iespēja bija Rīgas "Dinamo" rezultatīvākajam spēlētājam Kailam Vilsonam, kurš iepriekšējo spēli izlaida savainojuma dēļ, - kanādieša no labā iemetiena apļa izdarītais metiens atsitās pret sāncenšu vārtu pārliktni.

Noslēdzošajā trešdaļā un pagarinājumā galvenais spēlētājs bija Sedlāčeks, noturot Ņižņijnovgorodas "Torpedo" apņēmīgos uzbrukumus. Savukārt 24. minūtē talkā nāca veiksme - Krišjānis Rēdlihs kļūdījās uz mājinieku zilās līnijas, taču "Torpedo" rezultatīvāko spēlētāju Vojteka Voļska un Sakari Salminena saspēle beidzās ar soma metienu garām tukšam vārtu stūrim.

Pateicoties izcīnītajiem diviem punktiem, Rīgas "Dinamo" apsteidza Zagrebas "Medveščak" un pacēlās uz piekto pozīciju Rietumu konferencē. Turklāt 87 punkti ir jauns komandas rekords. Nākamā spēle paredzēta pēc 29 dienas ilgā olimpiskā pārtraukuma - 26. februārī rīdzinieki savā laukumā uzņems tieši Horvātijas debitantus.

Jakubs Sedlāčeks (Mikaels Telkvists); Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs - Jēkabs Rēdlihs, Kristaps Sotnieks - Mārtiņš Porejs, Edgars Siksna; Lauris Dārziņš - Kails Vilsons - Mārtiņš Cipulis, Marcels Haščāks - Pols Šehura - Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs - Andris Džeriņš - Māris Bičevskis, Aleksandrs Ņiživijs - Rustams Begovs - Juris Upītis, Deivids Sarkanis.

Vārti: 65:00 Ņiživijs 0:1Soda minūtes: 27:8Metieni: 28:20Vārtsargi: Ivans Kasutins - Jakubs Sedlāčeks