29.04.2018. 20:44

Japānas otrās līgas spēlē Tokijas "Earth Friends Z" ar 67:93 mājās atzina "Shinshu BW" pārākumu, piedzīvojot sesto zaudējumu pēc kārtas. Ričmonds Vilde Tokijas komandā spēlēja 12 minūtes, guva 12 punktus (2p. 4/9, s.m. 4/4), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu un izprovocēja trīs piezīmes. "Earth Friends Z" ar 20 uzvarām 57 mačos ieņem pēdējo sesto vietu Centra divīzijā.

Lietuvas līgas mačā pamatīgu zaudējumu piedzīvoja Artūra Ausēja "Pieno žvaigždes", kas viesos ar 68:110 piekāpās "Lietuvos rytas". Ausējs 17 ar pusi minūtēs guva 13 punktus (2p. 3/4, 3p. 2/7, s.m. 1/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, atdeva divas rezultatīvas piespēles, izprovocēja vienu piezīmi, pieļāva divas kļūdas, saņēma vienu piezīmi, reizi tika bloķēts, sakrāja +7 efektivitātes indeksa punktus un negatīvu +/- rādītāju (-33).

Citā mačā neveiksme arī Žaņa Peinera pārstāvētajai "Lietkabelis", kas viesos ar 65:87 atzina "Šiauliai" pārākumu. Žanis laukumā bija 21 ar pusi minūti, guva sešus punktus (2p. 1/2, 3p. 0/1, s.m. 4/6), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, izprovocēja piecas piezīmes, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, pieļāva trīs kļūdas un saņēma vienu piezīmi. Tāpat Peineram +11 efektivitātes indeksa punkti un negatīvs +/- rādītājs (-10).

"Lietkabelis" ar 20 uzvarām 35 spēlēs ieņem ceturto vietu tabulā, bet "Pieno žvaigždes" ar 13 panākumiem 34 mačos ir sestajā vietā.

Negaidītu zaudējumu A sērijā piedzīvoja līdzšinējā līdere Milānas "Olimpia", kas mājās ar 70:75 piekāpās priekšpēdējā vietā tabulā esošajai Pezāro "Victoria Libertas". Dairis Bertāns spēlēja 24 minūtes, guva septiņus punktus (2p. 1/2, 3p. 1/3, s.m. 2/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra divas bumbas, reizi kļūdījās, saņēma vienu piezīmi, bet izprovocēja divas. Dairim +7 efektivitātes indeksa punkti, bet +/- rādītājs -6.

Citā spēlē sesto panākumu pēc kārtas izcīnīja vicečempione Trento "Aquila Basket", kas atspēlējās no lieliem mīnusiem jau pirmajā ceturtdaļā un ar rezultātu 92:88 viesos apspēlēja Turīnas komandu. Ojārs Siliņš uzvarētāju sastāvā spēlēja 31 minūti, guva 12 punktus (2p. 0/2, 3p. 4/7), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, bloķēja vienu metienu, sakrāja divas piezīmes un +7 efektivitātes indeksa punktus. Vismaz četrus tālmetienus vienā spēlē Ojārs iemeta piekto reizi šosezon A sērijā un sesto kopumā (vēl reizi arī ULEB Eiropas kausā).

Uzvara ļāva Trento nodrošināt dalību izslēgšanas turnīrā - komanda ar 17 uzvarām 28 spēlēs ieņem piekto vietu tabulā. Milānai 21 uzvara 28 mačos un otrā vieta, par uzvaras tiesu atpaliekot no līderes Venēcijas.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048