12.10.2013. 20:22
Šodien Brazīlijas "Grand Slam" pusfinālā savā starpā tikās FIVB pludmales volejbola ranga līderi - Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī mājinieki Pedru un Brunu. Samoilovs un Šmēdiņš trīs setos piekāpās mājiniekiem un piedzīvoja pirmo zaudējumu šīs sezonas "Grand Slam" pusfinālos - 15:21, 22:20 un 12:15.

Setu ar servi sāka brazīlieši, un Samoilovs un Šmēdiņš pirmajās izspēlēs bija vadībā - 1:0 un 2:1. Pēc tam Šmēdiņš, divreiz izvilcis bumbu aizsardzībā, uzbrukumā trāpīja tīklā, pirmoreiz vadību dodot pretiniekiem - 3:2 brazīliešu labā. Pēc Pedru bloka mājinieki ieguva trīs punktu pārsvaru (7:4), bet pēc serves tīklā un sliktas uzņemšanas brazīliešu pārsvars bija sarucis līdz minimumam - 7:6.

Tomēr brazīlieši sniedza pienācīgu atbildi, ne tikai atjaunojot pārsvaru, bet pat to palielinot - vispirms līdz trīs četru punktu pārsvaram, bet vēlāk arī līdz četru piecu punktu starpībai. Brazīlieši stabilo vadību noturēja līdz pat seta beigām, tam punktu pieliekot ar veiksmīgu servi pret tīkla augšmalu - 21:15.

Arī otro setu ar punktu sāka Latvijas duets, kas ieguva iniciatīvu un pēc Samoilova bloka pirmoreiz ieguva trīs punktu pārsvaru - 6:3. Tomēr brazīlieši ne tikai ātri panāca izlīdzinājumu, bet pēc lieliskas darbības aizsardzībā arī izvirzījās vadībā - 8:7. Taču Samoilovs un Šmēdiņš atguva kontroli pār notikumiem laukumā un atjaunoja trīs punktu pārsvaru (15:12).

Vienā no nākamajām izspēlēm tiesneši kļūdaini uzskatīja, ka bumba trāpīja tikai pa tīklu, bet ne pa Šmēdiņa bloku, un uzdāvināja punktu Latvijas pārim (16:13). Brazīliešu atspēlēšanos kavēja kļūdas servēs, bet pēc tehniska brāķa un Pedru bloka rezultāts seta galotnē atkal kļuva neizšķirts - 19:19. Par nelaimi mājiniekiem, uzreiz atkal sekoja kļūda servē, bet pēc tam ar izcilu spēli aizsardzībā nebija gana, lai atspēlētu setbumbu - 22:20.

Trešo setu krietni labāk sāka mājinieki (3:0), bet ar trim bezatbildes punktiem uzreiz atbildēja arī Samoilovs un Šmēdiņš - 3:3. Pēc vairāku punktu apmaiņas Latvijas pāris izvirzījās vadībā (8:7) un piespieda pretiniekus pieprasīt pārtraukumu. Pie neizšķirta 9:9 līnijtiesnesis rādīja, ka Samoilovs izsitis autā, taču galvenais tiesnesis precīzi fiksēja, ka Aleksandrs bija trāpījis precīzi pa līniju. Pēc tam gan sekoja vairākas neveiksmīgas darbības, un Pedru ar kartējo bloku veica milzu pieteikumu uz uzvaru - 13:10. Brazīlieši tik komfortablu pārsvaru neizsēja un svinēja smagu uzvaru gan setā (15:12), gan visā spēlē (2-1).

Līdzšinējos "Grand Slam" posmos biežāk pusfinālā bija iekļuvis Brazīlijas pāris (piecas pret četrām), toties vairāk finālu bija Samoilovam un Šmēdiņam - četri pret trijiem. Samoilovs un Šmēdiņš bija triumfējuši Korjentesas un Maskavas posmos, savukārt vienīgais Pedru un Brunu triumfs notika Hāgā, kur viņi finālā apspēlēja tieši Latvijas duetu - 21:19 un 21:12. Pēdējos trīs "Grand Slam" posmos Pedru un Brunu allaž bija izstājušies astotdaļfinālā.

Cīņa par trešo vietu Sanpaulu "Grand Prix" paredzēta jau šodien - plkst. 23:00 pēc Latvijas laika.