02.05.2017. 07:12

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 11 minūtes, kurās punktus neguva un aizmeta garām abus savus tālmetienus. Viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas uzbrukumā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un vienreiz pārkāpa noteikumus. Latviešu uzbrucēja +/- rādītājs plus seši, kas bija otrs labākais komandā, taču pozitīvo punktu starpību Bertāns pārsvarā iekrāja mača izskaņā, kad uzvarētājs jau sen bija noskaidrots.

Hjūstona „play-off” pirmajā kārtā bija neprecīzākā tālmetienu izpildītāja visu 16 „play-off” komandu konkurencē, taču šodien jau pirmajā puslaikā trāpīja 12 tālmetienus. Hjūstonai praktiski viss, ko tā darīja, gāja no rokas, un jau pašā spēles sākumā tika iegūts desmit punktu pārsvars. Ar Džeimsu Hārdenu priekšgalā „Rockets” turpināja savu atrāvienu, kas puslaika beigās tika palielināts jau līdz 30(!) punktiem – 69:39. Tas bija „Spurs” izslēgšanas spēļu antirekords.

„Spurs” treneris Gregs Popovičs ar dažādām maiņām mēģināja rast pretlīdzekļus Hjūstonai, taču rezultātus nedeva ne īsais, ne garais sastāvs. Pirmajā ceturtdaļā laukumā tika sūtīts arī Bertāns, taču arī viņam aizsardzībā klājās grūti pret mobilajiem hjūstoniešiem. Bertānam ātrajā uzbrukumā neizdevās iegūt atlēkušo bumbu, kas izslīdēja viņam no rokām, tāpat precīzs nebija viņa tālmetiens, un pēc nospēlētām divām minūtēm Bertāns tika nomainīts.

Otrā puslaika sākumā Tonijam Pārkeram un Kavai Lenardam izdevās trāpīt divus tālmetienus pēc kārtas, pārtraucot trīs minūtes ilgo „Spurs” sauso sēriju, taču tas bija kā niecīgs ūdens malks tuksnesī – Hjūstona turpināja dominēt, uzvarēja gandrīz katrā divcīņā un izkārtoja brīvus metienus, kas noveda jau pie 83:47 jeb 36 punktu pārsvara...

Hjūstonai saglabājot milzīgu pārsvaru, trešās ceturtdaļas beigās sāka izcelties abpusēji sīkāki asumi, kas noveda pie Diveina Dedmona un Nenes vārdu apmaiņas un pagrūstīšanās. Nene tika izraidīts no spēles, jo tiesneši videoatkārtojumā novēroja, ka brazīliešu centrs saķēris Dedmonu aiz kakla.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā abas komandas jau sūtīja laukumā rezervistus, spēlē atgriezās arī Bertāns. Dedmonam vēlreiz neizturēja nervi un viņš saņēma savu otro tehnisku piezīmi brīdī, kad gatavojās izpildīt soda metienu. Uz to viņu izprovocēja pretinieku saspēles vadītājs Patriks Beverlijs. Mača beigās „Spurs” rezervisti uzbrukumā daudz spēlēja individuāli, bet Bertāns ar efektīvu piespēli izkārtoja danku Džonatonam Simonsam. Lai arī „Rockets” pēdējā ceturtdaļā bija vadībā arī ar 39 punktu pārsvaru, beigās „Spurs” samazināja starpību līdz 99:126, kam gan ir visai maza nozīme.

„Rockets” trāpīja 22 tālmetienus ar 50 mēģinājumiem. Tas ir reizē „Rockets” izslēgšanas spēļu rekords un „Spurs” antirekords. Hārdens izcēlās ar 20 punktiem un 14 rezultatīvām piespēlēm, bet Trevoram Arizam 23 punkti. „Spurs” sastāvā Lenards guva 21 punktu un savāca 11 atlēkušās bumbas, bet pavisam vāja spēle Lamarkusam Oldridžam – četri punkti, daudzas neveiksmīgas darbības aizsardzībā un pārliecinoši sliktākais +/- rādītājs komandā mīnus 36.

Sērijas otrā spēle paredzēta pēc divām dienām, 4:30 naktī uz ceturtdienu.

Spurs: Lenards 21 (11 atl.b.), Simonss 11, Pārkers 11, Andersons 9, Džinobili 8, Grīns 8, Milzs 7, Dedmons 6, Gazols 6, Marejs 4, Oldridžs 4, Lī 4, Bertāns.Rockets: Ariza 23, Hārdens 20 (14 rez.p.), Kapela 20 (13 atl.b.), Andersons 14, L. Viljamss 13, Gordons 11, Nene 7, Beverlijs 7, Brauns 3, Dekers 3, Viltjers 3, Harels 1, T. Viljamss 1.

Izmantotie resursi:NBA.com