04.12.2013. 12:28

Kā zināms, «Ventspils» otrdien savā laukumā ar rezultātu 63:81 (21:18, 16:28, 9:15, 17:20) pārliecinoši zaudēja «Rock» spēlētājiem.

«Grūti izskaidrot zaudējumu. Izskatījās, ka basketbolistiem trūkst pārliecība, taču tas nav tiesa,» «FIBA Europe» mājaslapā citēts Štelmahers. » Ventspils komandas basketbolisti centās parādīt savu labāko sniegumu, taču kaut kā tas neizdevās. Mums šādās spēlēs nepieciešams vairāk fiziskā spēka. Turpināsim cīnīties un gatavoties nākamajām spēlēm.»

Tikmēr viens no «Ventspils» līderiem Jānis Timma uzsvēra, ka visu izšķīris spēles otrais puslaiks.

«Viss, ko mēģinājām, bija neveiksmīgs - gan piespēles, gan metieni. Pieļāvām pārāk daudz kļūdu. «Rock» izmantoja mūsu vājās vietas un uzvarēja šo spēli,» atzina Timma.

Savukārt «Rock» galvenais treneris Gerts Kullamē neslēpa prieku par izcīnīto panākumu.

«Ir jau pagājis ilgs laiks, kad pēdējo reizi uzvarējām Ventspilī. Sākums mums bija grūts, jo mājinieki laukumā iznāca labi sagatavojušies šai spēlei. Sākām dominēt otrajā puslaikā, it īpaši aizsardzībā. Ticu, ka tā bija atslēga mūsu panākumam,» uzskata igauņu speciālists.

«Spēli neiesākām pārāk labi, taču pēc tam guvām pārliecību gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kas palīdzēja mums pārņemt vadību līdz pat spēles beigām,» pauda «Rock» basketbolists Tanels Kurbass. «Šajā mačā mums bija vairāk veiksmes nekā savā laukumā, kur nācās ventspilniekiem zaudēt.»

«Ventspils» atrodas C apakšgrupas līderpozīcijā ar trim uzvarām četrās spēlēs, bet pa diviem panākumiem ir «Rock» un Zviedrijas čempionvienības Sēdertaljes «Sodertalje Basket» kontā, savukārt Austrijas spēcīgākā komanda Vīnes «Zepter» izcīnījusi vienu panākumu.

Sākotnēji komandas sadalītas astoņās grupās, pa četrām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās komandas iekļūs «Top 16» turnīrā, kur vienības atkal tiks sadalītas grupās, pa četrām komandām katrā.

Savukārt tad pēc divu apļu turnīra divas labākās vienības no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji kvalificēsies finālčetrinieka turnīram.