08.05.2013. 19:21

Ceturto uzvaru četrās pasaules hokeja čempionāta spēlēs šodien svinēja Šveice, kas ar rezultātu 7:1 sabradāja vienu no Stokholmas grupas pastarītēm Slovēniju. Šveicieši septītajā minūtē negaidīti nokļuva iedzinējas lomā, taču jau līdz trešdaļas beigām guva trīs bezatbildes vārtus. Ar diviem vārtiem un divām piespēlēm izcēlās Deniss Holenšteins.

Šveice pirmajās grupu turnīra kārtās kļuva par galveno čempionāta pārsteigumu. Šveicieši turnīru sāka ar uzvaru pret mājinieci Zviedriju (3:2), bet pēc tam tās priekšā krita arī Kanāda (4:3, pēcspēles metienu sērijā) un Čehija (5:2). Tikmēr slovēņi pirmajos mačos piekāpās Norvēģijai (1:3) un Baltkrievijai (3:4), bet vakar nenoturēja pārsvaru pret Dāniju (2:3, pagarinājumā).

Šveice ceturtajā minūtē nopelnīja pirmo noraidījumu, bet pusminūti pēc vairākuma neizmantošanas Slovēnija atklāja rezultātu. Teicams solo gājiens izdevās Rokam Pajičam, un Itālijas čempionātā spēlējošais uzbrucējs ar metienu zem aizsarga raidīja ripu tālajā vārtu stūrī (1:0). Pēcāk vairākumu neizmantoja šveicieši, taču 15.minūtē rezultāts tika izlīdzināts. Luka Kunti netrāpīja mērķī pēc Holenšteina piespēles, bet ripa atleca pie Simona Bodenmana, kurš no tuvas distances panāca neizšķirtu (1:1). Pēc nepilnām trim minūtēm Šveice, spēlējot piecatā pret četriem, izvirzījās vadībā. Andrejs Hočevars tika galā ar Holenšteina un Bodenmana metieniem, toties tukšos vārtos trāpīja Kunti (2:1).

Trešdaļas izskaņā šis trijnieks (Holenšteins, Kunti, Bodenmans) nokārtoja arī trešo vārtu guvumu - Holenšteins no aizvārtes piespēlēja Bodenmanam, un pats arī pirmais tika pie Hočevara atvairītās ripas (3:1). Otrās trešdaļas vidū Holenšteins nopelnīja jau ceturto rezultativitātes punktu, bet pēc nepilnām divām minūtēm šveicieši izmantoja trešo no četriem vairākumiem - Simons Mozers ar pirmo pieskārienu noslēdza Martina Plisa piespēli no aizvārtes (5:1). Septiņas sekundes līdz beigām trešdaļai punktu pielika Andress Ambīls (6:1), un Hočevars, kurš bija atvairījis 23 no 29 metieniem, pēc trešdaļas beigām tika nomainīts.

Spēles 45.minūtē Reto Zūri pie tālā vārtu staba sekmīgi noslēdza Ambīla piespēli - jau 7:1. Atlikušajās gandrīz 16 minūtēs rezultāts vairs nemainījās, un Šveice svinēja jau ceturto uzvaru četrās spēlēs. Nākamais mačs Šveicei paredzēts pret dāņiem, bet Slovēnija, kurai draud izkrišana no augstākās divīzijas, būs jātiekas ar Čehiju.

Slovēnija - Šveice 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)Vārti: 6:13 Pajičs (Pavlins, Pretnars) 1:0, 14:59 Bodenmans (Kunti, Holenšteins) 1:1, 17:39 Kunti (Bodenmans, Holenšteints, vair.) 1:2, 19:23 Holenšteins (Bodenmans, Kunti, vair.) 1:3, 31:20 Holenšteints (Voklērs, Vokers) 1:4, 35:02 Mozers (Pliss, Nīderreiters, vair.) 1:5, 39:53 Ambīls (Zūri) 1:6, 44:05 Zūri (Ambīls, Gārdners) 1:7.Metieni: 14:38Soda minūtes 8:4Vārtsargi: Andrejs Hočevars (Roberts Kristans - no 40:00) - Martins Gerbers