04.08.2016. 00:14
Gatavojoties Eiropas čempionātam, uzvaru pārbaudes spēlē izcīnīja Latvijas U16 basketbola izlase, kas ar 89:79 pieveica Igaunijas vienaudžus.

Latvijas valstsvienībai spēles ievads nebija veiksmīgs - pēc pirmās ceturtdaļas mūsējie atradās iedzinējos ar astoņu punktu deficītu. Līdz puslaika pārtraukumam izdevās pietuvoties līdz viena metiena tiesai - 42:45. Lai gan igauņi guva pirmos četrus punktus otrajā puslaikā, Latvijas izlase trīs minūšu laikā panāca izlīdzinājumu. Tomēr turpinājumā precizitāte kritās, un pirms noslēdzošā nogriežņa kaimiņiem bija plus 11 - 71:60.

Taču pēdējo desmit minūšu laikā sasparojās latviešu aizsardzība, kas pretiniekiem ļāva iemest tikai astoņus punktus, kamēr uzbrukumā tika gūti 29. Lielais izrāviens palīdzēja izcīnīt uzvaru ar 89:79. Ar 16 punktiem rezultatīvākie bija Artūrs Kurucs un Rainers Hermanovskis, kurš realizēja trīs no trim tālmetieniem. 14 punktus pievienoja Artūrs Žagars, bet desmit iemeta Roberts Bērziņš.

Rīt pulksten 16:00 Latvijas U16 izlase tiksies ar Krievijas vienaudžiem, kuri igauņus pieveica ar 73:65. Uz Eiropas čempionātu mūsējie dosies nākamnedēļ. Meistarsacīkstēs Artūra Visocka-Rubeņa vadītajai komandai jāspēlē vienā grupā ar Spāniju, Itāliju un Zviedriju.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība