29.02.2012. 23:10
Kazaņas "Unics" basketbolisti trešdien, 29. februārī, piedzīvoja zaudējumu "Turkish Airlines" Eirolīgas mājas spēlē pret čempioniem "Panathinaikos" ar rezultātu 63:68 (21:22, 17:18, 10:12, 15:16), tomēr spēja kvalificēties ceturtdaļfinālam, pateicoties Milānas kluba “EA7 Emporio Armani” uzvarai pār Stambulas "Fenerbahce Ulker" komandu. Pēc trešdienas cīņām ir zināmas piecas no astoņām ceturtdaļfinālu dalībniecēm.

Jevgeņija Pašutina trenētais Kazaņas klubs debijas sezonu Eirolīgā sāka fantastiski, uzvarot 10 no 13 spēlēm, tai skaitā svinot panākumus visās “Top 16” kārtas pirmā apļa cīņās. Sekoja zaudējums Milānā un dramatiska neveiksme pagarinājumā Stambulā, tomēr iekrātā rezerve izrādījās pietiekama.

Spēli Kazaņā tiesāja Oļegs Latiševs kopā ar Luidži Lamoniku un Mateju Boltauzeru, cīņas gaitā malā ar piecām piezīmēm nosūtot baltkrievu centru Vladimiru Veremejenko. Pa četrām piezīmēm saņēma Kellijs Makārtijs un “tatāru Šakils” Nātans Džovajs, tomēr “Unics” līdz cīņas beigām elpoja pakausī titulētajiem viesiem.

Kazaņiešiem punktus guva tikai seši spēlētāji, toties četri no viņiem savāca 10 un vairāk punktus. Snaiperu parādes priekšgalā ar 19 punktiem soļoja Domerkants, 11 punkti un 6 bumbas Makārtijam, pa 10 punktiem Džovaja un Vilkinsona rēķinos.

Ciemiņu rindās pie punktiem tika 11 spēlētāji, Maikam Batistem cīņu beidzot ar 12 punktiem un 5 izcīnītām bumbām zem groziem.

“Unics” spēlē vienā VTB Vienotās līgas grupā ar Latvijas čempioniem “VEF Rīga”. Pirms gada Kazaņas klubs uzvarēja Eiropas kausa izcīņā.

Trīs zaudējumi pirmā apļa spēlēs, kā arī nelabvēlīgā savstarpējo spēļu attiecība pret "Unics" (-10 divu spēļu summā) un "Panathinaikos" (-12) jau pirms nedēļas dzēsa Serdžo Skariolo trenētā kluba kvalifikācijas izredzes. Tomēr pēdējā vakarā milānieši aizcirta arī Stambulas "Fenerbahce Ulker" cerību durvis.

Maliks Hērstons uzvarētāju labā guva 27 punktus, zaudētājiem Emirs Preldžičs atzīmējās ar 15 punktiem.

H grupā vietu sadalījums bija zināms jau pēc piecām kārtām. Pie uzvarām "Top 16" kārtā neizdevās tikt Kauņas "Žalgirim", kas 2012. gada Eirolīgas kampaņu noslēdza ar zaudējumu mājās pret "Bennet Cantu", atzīstot viesu pārākumu ar 71:77. "FC Barcelona" svinēja sesto uzvaru sešās spēlēs, savā laukumā ar 70:67 apspēlējot Deivida Blata trenēto "Maccabi Electra". Izraēlieši trenerim piedāvājuši jaunu līgumu divām nākamajām sezonām, ar iespēju turpināt darbu 2015. gada sezonā.

# E grupa F grupa G grupa H grupa
1 CSKA Moscow 4-1 Montepaschi 4-1 Panathinaikos 4-2 FC Barcelona 6-0
2 Galatasaray 3-2 Gescrap Bizkaia 3-2 Unics 3-3 Maccabi 3-3
3 Olympiacos 2-3 Real Madrid 3-2 EA7 Emporio Armani 3-3 Bennet Cantu 3-3
4 Anadolu Efes 1-4 Unicaja 0-5 Fenerbahce Ulker 2-4 Žalgiris 0-6

Ceturtdaļfināli sērijās līdz trīs uzvarām notiks no 20. marta līdz 5. aprīlim. Uzvarētāji kvalificēsies “Četru Finālam”, kas 13. un 15. maijā risināsies Stambulā.