12.04.2012. 23:37
Šodien pasaules U-18 čempionāta pirmajā spēļu dienā tika aizvadīti vēl trīs mači. B apakšgrupas otrajā spēlē Zviedrijas izlase ar 8:1 sagrāva Vācijas hokejistus, taču laukumā šodien devās arī četras A apakšgrupas komandas.

Par spīti nepārprotamajam zviedru favorītu statusam, mača rezultātu tā ievadā atklāja tieši vācieši, kuru labā precīzs bija Deniss Šavirins. Panākt neizšķirtu zviedri spēja vien perioda nogalē, taču pēc otrās trešdaļas rezultāts vēstīja jau 3:1 Zviedrijas labā.

Trešā perioda ievadā zviedri guva ceturtos vārtus, taču pagalam neveiksmīga vāciešiem izvērtās perioda otrā puse, kad zviedriem izdevās gūt vēl četrus vārtus, noslēdzot maču ar graujošo 8:1.

Maču ar hat-trick noslēdza Aleksandrs Venbergs, kuram arī labākā mača spēlētāja balva. Ar četriem punktiem spēli noslēdza arī Sebastiens Kolbergs. Par labāko vāciešu rindās atzīts tika vārtsargs Patriks Kleins.

Spraiga cīņa A apakšgrupā šovakar aizritēja starp ASV un Somijas jaunajiem hokejistiem. Kamēr pirmajos divos periodos nevienai no komandām mača rezultātu tā arī neizdevās atklāt, jau trešā perioda pirmajās piecās minūtēs ASV hokejisti pārvērta iniciatīvu uzreiz trīs vārtu guvumos, izšķirot arī mača likteni un uzvarot visā spēlē ar 4:0.

Tanī pašā laikā, dienas pirmajā spēlē Kanādas izlase vieglā cīņā ar 6:1 tika galā ar saviem Dānijas vienaudžiem. Mača rezultātu kanādiešiem izdevās atklāt jau tā pirmajā minūtē. Visa mača gaitā kanādiešiem piederējas nospiedošs pārsvars, noslēdzot to ar dominējošu metienu attiecību - 48 pret 16.