28.04.2017. 14:48

Jaukto pāru kērlings ir jauna disciplīna, kas pirmo reizi debitēs tieši 2018. Ziemas Olimpiskajās spēlēs. Šoreiz neieslīgsim detaļās ar ko tieši atšķiras šī disciplīna, bet par jauktajiem pāriem tā tiek saukta, jo komandu veido tikai pa vienam pārstāvim no abiem dzimumiem.Pēc pēdējo divu pasaules čempionātu rezultātiem (2016. gadā Karlstadē, Zviedrijā un 2017. gadā Letbridžā, Kanādā) astoņi pāri nodrošinās dalību Olimpiskajās spēlēs - Dienvidkoreja kā spēļu rīkotāja un vēl septiņi pāri. Katrā no abiem Pasaules čempionātiem Olimpisko spēļu kvalifikācijas punkti tiek piešķirti spēcīgākajām 12 komandām.

2016. gadā Latvijas pāris neiekļuva spēcīgāko divpadsmitniekā, tāpēc pagaidām Latvija ir bez Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem, bet par čempionāta uzvarētājiem kļuva Krievijas pāris, izcīnot 14 punktus un faktiski nodrošinot sev vietu 2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs.Šogad pasaules jaukto pāru čempionātā pagaidām ir noslēgusies tikai grupu turnīra fāze un ir noskaidrotas tās 16 komandas, kas turpinās cīnīties izslēgšanas spēlēs. Latvijas pāris Santa Blumberga/Andris Bremanis A apakšgrupā izcīnīja uzvaras visās septiņās spēlēs. Nākamajā tabulā redzams 2018. gada Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas punktu kopvērtējums un atzīmētas tās komandas, kas ir iekļuvušas 2017. gada pasaules čempionāta spēcīgāko sešpadsmitniekā.

Piezīme: * Lielbritānijai punktus piešķir par Skotijas dalību pasaules jaukto pāru čempionātos, ** Dienvidkorejai kā 2018. gada Olimpisko spēļu rīkotājai ir garantēta dalība

Ja tiktu ņemti vērā tikai 2016. gada čempionāta rezultāti, tad dalību Olimpiskajās spēlēs nodrošinātu Krievija, Ķīna, ASV, Lielbritānija, Kanāda, Igaunija un Somija, kā arī mājiniece Dienvidkoreja.No šī septiņnieka dalība 2017. gada čempionātā noslēgusies jau Igaunijai (7 punkti), bet kā pēdējā, kas kvalificētos, pagaidām ir Somija (6 punkti). Tātad pie labvēlīgas apstākļu sakritības Latvijai varētu pietikt arī ar 7. vietu čempionātā (6 punkti), jo vienādu punktu skaita gadījumā priekšroka tiks dota komandai, kas pēdējā gadā ir nopelnījusi vairāk punktus. Bet vai ar to pietiks?Pēc grupu turnīrā ieņemtajām vietām un papildrādītājiem 2017. gada pasaules jaukto pāru čempionātā komandas tika saranžētas no 1. līdz 16. vietai. Latvija kā viena no piecu grupu uzvarētājām, bet ar sliktāko papildrādītāju starp šīm komandām, tika ranžēta kā 5. komanda un astotdaļfinālā pretī stāsies 12. vietā ranžētā Zviedrijas komanda.

(1) Dienvidkoreja - (16) Īrija(2) ASV - (15) Somija(3) Šveice - (14) Spānija(4) Skotija - (13) Kanāda(5) Latvija - (12) Zviedrija(6) Norvēģija - (11) Itālija(7) Čehija - (10) Ungārija(8) Krievija - (9) Ķīna

Astotdaļfināla uzvarētāji nodrošinās vietu spēcīgāko astotniekā, tātad tiks nopelnīti vismaz 5 punkti ar iespēju papildināt punktu krājumu vēl. Turpretī zaudētājiem nebūs iespēja izcīnīt vairāk par 4 punktiem.Ņemot vērā, ka Dienvidkorejai ir garantēta vieta 2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs, tad šīs komandas panākumi vismazāk satrauc pārējās komandas. Arī Latvijas gadījumā pat būtu vēlams, lai Īrija zaudētu jau šajā kārtā. Tāpat maz iespējams, ka kāds pāra Krievija - Ķīna (pagājušā gada finālisti) nekvalificēsies Olimpiskajām spēlēm, jo komandām ir ievērojams punktu handikaps attiecībā pret pārējām komandām.Tāpat ASV vietu Olimpiskajās spēlēs var zaudēt tikai ļoti neveiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā - ja neizdosies iekļūt spēcīgāko divpadsmitniekā, bet tuvākie sekotāji (Liebritānija, Kanāda, Somija un vēl divas no mazāk punktus ieguvušajām komandām) spēs savākt vismaz 10 punktus abu gadu griezumā.Pārējām komandām gan vēl būs jāapliecina savas spējas. Intriģējošākā astotdaļfināla intriģējošākā cīņa solās būt starp Skotiju (krāj punktus Lielbritānijai) un Kanādu. Abas pagaidām ieņem 4. un 5. vietu Olimpisko spēļu kvalifikācijas kopvērtējumā, bet allaž spēcīgās Kanādas divi zaudējumi grupu turnīra fāzē savedusi kopā ar vienu no turnīra favorītēm Skotiju. Uzvarētājs, visticamāk, nodrošinās dalību Phjončanā, bet zaudētājiem vēl būs iespēja pacīnīties par svarīgajiem punktiem, ko saņems 9.-12. vietā esošās komandas.Igaunijai čempionāts jau ir noslēdzies, tāpēc mūsu kaimiņu olimpiskais sapnis faktiski ir izsapņots. Savukārt Somiju gaida smags pārbaudījums pret ASV, kas šajā čempionātā vēl nav zaudējusi. Neliels handikaps pret pārējām komandām ir arī Norvēģijai, kas pērn nopelnījusi 4 kvalifikācijas punktus un Īrijai ar 1 punktu.Pārējo septiņu valstu - Latvija, Ungārija, Itālija, Zviedrija, Čehija, Šveice un Spānija - iespējas nokļūt Korejā ir atkarīga tikai no šī gada rezultātiem. Tāpēc pāru Šveice - Spānija, Latvija - Zviedrija, Čehija - Ungārija zaudētāji uzreiz atvadīsies no olimpiskā sapņa, bet pārējie turpinās cīņas ceturtdaļfinālā.Ja Latvijai izdosies pārvarēt zviedru barjeru, mums labvēlīgāki apstākļi būtu, ja pagājušā gada spēcīgākās komandas turpinātu uzvarēt, bet komandas, kas ir tuvu kvalifikācijas robežai, neiekļūtu labāko divpadsmitniekā vai saņemtu pēc iespējas mazāk punktus.

1. Dienvidkoreja - Īrija2. ASV - Somija3. Šveice - Spānija (uzvarētājam nav būtiskas nozīmes)4. Skotija - Kanāda (neviennozīmīga situācija)5. Latvija - Zviedrija6. Norvēģija - Itālija7. Čehija - Ungārija (uzvarētājam nav būtiskas nozīmes)8. Krievija - Ķīna (uzvarētājam nav būtiskas nozīmes)

Trīs no astoņu spēļu rezultātiem vismaz pagaidām Latvijas pārim nav būtiskas nozīmēs. Toties neviennozīmīga situācija ir ar spēli Skotija - Kanāda, jo ceturtdaļfinālā, ja Latvijas pāris pārspēs Zviedriju, pretī stāsies tieši šīs spēles uzvarētāji. No vienas puses būtu izdevīgi, ja Kanāda zaudētu, jo tad būtu lielāka iespēja panākt punktu ziņā šo valsti. No otras puses Skotija pašlaik ir viena no spēcīgākajām jaukto pāru komandām pasaulē, kas šajā čempionātā nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu un noteikti ir neērtāks pretinieks nekā Kanāda.Ja izdotos uzvarēt arī Skotiju, būtu puslīdz droši, ka Latvija kvalificētos 2018. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm. Bet Skotija šogad ir tiešām spēcīga, tāpēc nevar izslēgt arī zaudējuma iespēju.Ceturtdaļfinālos tiksies pāru uzvarētāji spēlēs 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Līdz ar to, ja Latvijas piedzīvos zaudējumu ceturtdaļfinālā Skotijas - Kanādas spēles uzvarētājiem, tai garām aizsteigsies kāda no spēļu Šveice - Spānija, Norvēģija - Itālija veiksminiecēm.Ja astotdaļfinālā uzvaras izcīnīs Dienvidkoreja, ASV, Skotija, Latvija un Itālija (pārējās spēles nav būtiskas Latvijai šajā fāzē), tad vietu astotniekā kopvērtējumā būs nodrošinājusi jau Dienvidkoreja (mājiniece), kā arī Krievija, Ķīna, ASV un Lielbritānija, kā arī viena no 4 ceturtdaļfināla veiksminiecēm (Šveice, Spānija, Norvēģija, Itālija).Tātad atliek vēl cīņa par divām vietām. Un šeit jau daudz kas būs atkarīgs no mūsu komandas iespētā un tuvāko konkurentu varējuma. Katrai vietai, katram izcīnītajam punktam būs milzīga nozīme.Vienkāršākais, bet ne vieglākais ceļš ir skaidrs - jāuzvar astotdaļfinālā Zviedrija, un ceturtdaļfinālā Skotijas - Kanādas pāru uzvarētāji. Pārvarot pirmo šķērsli, pavērsies vēl vairākas iespējas, lai kvalificētos 2018. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm. Vai mūsu komandai tas izdosies, redzēsim jau šodien, 28. aprīlī, plkst. 18:00 pēc Latvijas laika.

Latvijas spēles video tiešraide nebūs pieejama, bet pasaules čempionāta mājaslapā World Mixed Doubles Curling Championship 2017 būs iespējams sekot spēļu rezultātam un grafiskajam attēlojumam. Tikmēr video tiešraidē būs iespējams sekot Skotijas - Kanādas spēlei: World Curling TV- YouTube

Plašāka informācija:Curling.Lvfacebook.comWorld Mixed Doubles Curling Championship 2017

Informāciju sagatavoja Artis Zentelis, LKA



Latvijas sporta klubu apvienība Tīraine, Pakalniņu 4, Mārupes n., LV-2167
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties