07.02.2017. 20:10

Avis Rapla: Bratozs, Pāsoja, Kajupanks, Koks, van der MarssValmiera/Ordo: Pitss, Mičels, Laksa, Bērziņš Blaus

Pirms spēles "Avis Rapla" papildināja komandas sastāvu, garajā galā piesaistot nīderlandiešu spēka uzbrucēju Jito Koku, kurš kopā ar Nīderlandes izlases centru Tomasu van der Marsu stiprināja komandas groza apakšu.

"Valmieras/Ordo" basketbolisti jau no spēles sākuma bija noskaņojušies uzdot toni astotdaļfināla sērijai. Mārtiņš Laksa ar trīs punktu gājienu atklāja spēles rezultātu, bet abu amerikāņu leģionāru Eštona Mičela un Damjēra Pitsa rezultatīvā spēle ātri nostādīja valmieriešus vadībā ar 11:3. Desmit punktu pārsvaru Latvijas komandai pirmās ceturtdaļas vidū sasniedza Lauris Blaus, realizējot divus soda metienus. Mājinieki rezultāta starpību centās deldēt ar metieniem no tālās un pustālās distances, bet pēdējais savu vārdu pirmajās desmit minūtēs teica Pitss. Amerikānis caurgājienā guva divus punktus ar sodu, veicot trīs punktu gājienu un noslēdzot pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 26:16.

Otrajā ceturksnī "Avis Rapla" amerikāņu aizsargs Rašams Suaress raidīja grozā divus trīs punktu metienus, samazinot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem, bet Haralda Kārļa ierāviens groza apakšā un divi brīvi punkti panāca 34:26 par labu vidzemniekiem. Trīs ar pusi minūtes pirms puslaika noslēguma Indrekam Kajupankam izdevās samazināt igauņu deficītu līdz pieciem punktiem. Tomēr valmierieši atguva lielāku pārsvaru un spēles pirmajā puslaikā pēdējos punktus guva Mičels, ātrajā uzbrukumā panākot 44:35.

Otrais puslaiks iesākās smagnēji, abām komandām reti spējot gūt punktus. Domena Bratoza pieci gūtie punkti pēc kārtas ceturtdaļas otrajā pusē samazināja "Avis Rapla" deficītu līdz sešiem punktiem - 45:51. Trešās ceturtdaļas izskaņā iniciatīvu uzņēmās Mičels, realizējot traku tālmetienu un gūstot divus punktus caurgājienā. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas "Valmiera/Ordo" sasniedza 13 punktu pārsvaru - 58:45.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā Pitss realizēja trīs punktu metienu, panākot valmieriešiem +16. Ceturtdaļas vidū metienu no groza apakšas realizēja Kajupanks, bet Martins Pāsoja raidīja grozā brīvu stūra tālmetienu. Savukārt "Valmiera/Ordo" rindās komandas kapteinis Artūrs Bērziņš realizēja trīs uzbrukumus pēc kārtas, neļaujot mājiniekiem samazināt rezultāta starpību zem desmit punktiem. Trīs ar pusi minūtes pirms mača noslēguma valmierieši bija sasnieguši spēles lielāko pārsvaru - 16 punktus. Igauņi nepadevās un Pāsojas rezultatīvā spēle pusotru minūti pirms beigām ļāva Raplas komandai pietuvoties līdz astoņu punktu deficītam. Spēles pēdējo minūti ar precīzu tālmetienu iesāka Jānis Kaufmanis, bet Pitss ar pustālo metienu panāca +13. Mājinieku pēdējie uzbrukumi mērķi nesasniedza un "Valmiera/Ordo" pirmo "Triobet" BBL izslēgšanas spēļu astotdaļfināla maču noslēdza ar rezultātu 78:65.

Atbildes spēle norisināsies 21. februārī Vidzemes Olimpiskajā centrā.

"Avis Rapla" - "Valmiera/Ordo: 65:78 (16:26, 19:18, 10:14, 20:20)Avis Rapla: Pāsoja 22, van der Marss 10, Bratozs 9, Kajupanks 8, Suaress 7, Volaids 4, Kaldre 3, Koks 2Valmiera/Ordo: Pitss 21, Mičels 17, Bērziņš 14, Blaus 10, Laksa 7, Kaufmanis 7, Kārlis 2, Jonāts, Gabrāns

Viļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650