08.11.2016. 20:12

:Pirmais grozs spēlē tika gūts tikai otrās minūtes izskaņā, un maču labāk sāka viesi, kas izrāvās priekšā gan ar četriem (4:0), gan pieciem (8:3), gan arī astoņiem (13:5) punktiem. Otrās ceturtdaļas sākumā 2007. gada Latvijas čempions Stepons Babrausks no tālās distances panāca arī desmit punktu pārsvaru (23:13), taču valmierieši pusotras minūtes laikā atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas (20:23) un Lauris Blaus ceturkšņa vidū deficītu samazināja līdz minimumam (25:26).

Ukraiņu centrs Andrijs Agafonovs no tālās distances vēl atguva viesiem četru punktu pārsvaru (25:29), toties valmierieši atbildēja ar deviņiem punktiem pēc kārtas un Jānis Kaufmanis puslaika priekšpēdējā minūtē panāca mājiniekiem plus pieci (34:29). Pēc līdzvērtīgas trešās ceturtdaļas valmierieši septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām ieguva sešu punktu pārsvaru (57:51), bet mājinieku uzbrukums iestrēga, valmierieši vairs neguva nevienu grozu no spēles un Babrauska tālmetiens divas minūtes un 14 sekundes līdz beigām izrādījās uzvaru nesošs - 59:58.

Valmierieši līdz šim savā laukumā sešās spēlēs bija piedzīvojuši divus zaudējumus, Latvijas Basketbola līgā ar 79:94 piekāpjoties "Ventspilij" un Baltijas līgā ar 59:78 atzīstot "Jēkabpils" pārākumu". Savukārt "Pieno žvaigždes" līdz šim vienīgajā spēlē pret Latvijas komandu ar 76:72 apspēlēja "Jēkabpili". Vietējos čempionātos abas vienības ar 50% bilanci ieņem sesto vietu – "Valmierai" ir četras uzvaras astoņās spēlēs, bet "Pieno žvaigždes" desmit mačos uzvarējusi piecas reizes.

Nākamo spēli Baltijas Basketbola līgā "Valmiera"/"Ordo" aizvadīs 15. novembrī, kad uzņems "Borisfen".

Valmiera/Ordo – Pieno žvaigždes 58:59 (13:20, 23:13, 15:16, 7:)Valmiera: Kaufmanis 16 (3kļ), Bērziņš 11 (3p. – 3/5, 6ab), Vokers 7, Blaus 6, Pitss 6 (4rp, 4kļ), Vairogs 5, Gabrāns 3 (6rp, 3kļ), Jonāts 2, Mālmanis 2.Pieno žvaigždes: Babrausks 13 (3p. – 3/8, 7ab, 5rp), Dimša 13 (9ab, 4rp, 4kļ), Lavs 12 (7rp), Agafonovs 12 (9ab), Dilis 4, Balentains 3, Lārsons 2, Tamulis (3p. – 0/6), Babkausks, Fjodorovs