26.08.2016. 23:29
Tāpat kā tuvojas 2018. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs, tuvojas arī Eiropas hokeja sezonas sākums. Pārbaudes spēles aizvadījušas vairāku latviešu pārstāvētās komandas.

Pārliecinošu uzvaru svinēja pērn Vācijas izslēgšanas mačos neiekļuvušais Augsburgas "Panther", kas savā laukumā ar 5:0 sakāva Grācas "99ers" no Austrijas. Uzvaras vārti tika gūti jau 66. sekundē, un ar rezultatīvu piespēli izcēlās arī pieredzējušais latviešu aizsargs Arvīds Reķis. Pārsvaru izdevās dubultot pēc divām minūtēm, un arī cīņas turpinājumā dominēja laukuma saimnieki.

Neveiksmi cieta vēl viena komanda, kas pērn atradās Vācijas čempionāta apakšgalā - Krēfeldes "Pinguine" ar 5:6 pagarinājumā izbraukumā piekāpās Volfsburgas "Grizzly". 25. minūtē mājinieki bija ieguvuši divu vārtu pārsvaru, kuru atjaunoja otrās trešdaļas vidū. Taču nieka 34 sekundes vēlāk izcēlās Herberts Vasiļjevs, kurš atkal samazināja deficītu līdz minimumam - 2:3.

Reķis pasaules čempionātā pēdējoreiz spēlēja 2011. gadā, bet pirms diviem gadiem piedalījās olimpiskajās spēlēs. Arī Vasiļjevs spēlēja Sočos, bet 2014. gada pasaules čempionātā viņš bija Latvijas valstsvienības kapteinis. Abi iekļauti kandidātu pulkā 2018. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas nākamajā nedēļā norisināsies Rīgā.

Ārpus kandidātu saraksta palika vārtsargs Ivars Punnenovs, kura "SCL Tigers" viesos ar 5:1 pieveica "Olten" no Šveices pēc spēka otrās līgas. Mājinieki atklāja rezultātu, izceļoties mazākumā, bet saņēma piecas ripas savos vārtos. Pēdējās trīs tika iemestas laika posmā no 45. līdz 55. minūtei. Punnenovs spēli raudzījās no rezervistu soliņa.