17.01.2014. 23:43
Pirmo spēli šajā sezonā šovakar aizvadīja Latvijas izlases uzbrucējs un ilggadējais Vācijas hokeja līgas kluba Krēfeldes "Pinguine" kapteinis Herberts Vasiļjevs. Tieši Vasiļjevs guva komandas vienīgos vārtus 1:4 zaudējumā pret Izerlūnas "Roosters" vienību.

Mača rezultātu Izerlūnas hokejistiem izdevās atklāt jau tā otrajā minūtē, kad precīzs bija Dušans Frošs. Tuvojoties perioda izskaņai, vārtus guva Herberts Vasiļjevs, panākot neizšķirtu. Otrās trešdaļas nogalē "Roosters" realizēja skaitlisko vairākumu, tādējādi atgriežoties vadībā, bet trešajā periodā divus vārtus guva Taisons Muloks, panākot izšķirošo 4:1.

Vasiļjevs maču noslēdza ar vārtu guvumu, trim metieniem pa pretinieku vārtiem, kā arī divām soda minūtēm.

Latviešu hokejistu Jura Štāla un Edgara Masaļska pārstāvētā Popradas vienība kārtējā Slovākijas Ekstralīgas spēlē šovakar ar 4:1 pārspēja Banskas Bistricas vienību. Štāls ar rezultatīvu piespēli atzīmējās komandas pēdējo vārtu guvumā vien 35 sekundes pirms mača beigām.

Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ženēvas komanda šovakar kārtējā Šveices līgas spēlē ar 3:1 apspēlēja Bernes hokejistus. Izšķirošo pārsvaru ženēvieši ieguva jau pirmajā periodā, kad izvirzījās vadībā ar 2:0. Īsi pirms mača beigām Berne vienus vārtus atguva, taču tad pēc Daugaviņa piespēles ripu tukšos vārtos raidīja Metjū Lombardi.

Daugaviņa kontā viena rezultatīva piespēle, viens metiens, kā arī pozitīvs lietderības koeficients "+1".

Šveices hokeja līgā laukumā šovakar devās arī Lugāno vienība ar Elvi Merzļikinu vārtos, kas ar 4:2 apspēlēja "HC Ambri-Piotta" hokejistus. Lai gan jau pirmajā periodā Lugāno nonāca iedzinējos ar 0:2, vēl pirms perioda izskaņas vienus vārtus atguva Brets Maklīns. Atspēlēties gan mājiniekiem izdevās vien trešā perioda otrajā pusē ar nepilnas minūtes intervālu vārtus gūstot Dario Simionam un Žulienam Volkeram. Mača izskaņā Volkers raidīja ripu tukšos vārtos, panākot 4:2.

Lugāno vārtus sargājošajam Elvim Merzļikinam mača protokolā pieskaitīta rezultatīva piespēle Volkera gūtajos uzvaras vārtos.

Čehijas Ekstralīgā kārtējo spēli aizvadījusi Kobas Jasa pārstāvētā Liberecas "Bili Tygri", kas ar 4:3 pārspēja Zlīnas hokejistus. Kamēr pirmais periods noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, otrajā trešdaļā "Bili Tygri" izdevās gūt izšķirošo pārsvaru, pretinieku vārtos raidot divas bezatbildes ripas.

Jass laukumā pavadīja 6:45 minūtes, to laikā uzvarot divos no četriem iemetieniem.

Atgūstot formu pēc savainojuma, otro spēli Somijas "Mestis" līgas kluba "LeKi" sastāvā šovakar aizvadīja Roberts Jekimovs. Komanda gan piedzīvoja bezvārtu zaudējumu ar 0:4 piekāpjoties JYP hokejistiem. Jekimovs spēlēja otrajā maiņā, maču noslēdzot ar divām soda minūtēm.

Artura Mickeviča un Kaspara Saulieša pārstāvētā Ņeftekamskas "Toros" šovakar kārtējā Krievijas Augstākās līgas spēlē ar 3:1 pārspēja Sanktpēterburgas VMF. Uzvaras vārtus trešā perioda vidū "Toros" labā guva Aleksandrs Gorošanskis. Abi latviešu uzbrucēji maču gan noslēdza bez rezultativitātes punktiem.

Izmantotie resursi:Offizielle Webseite der Deutschen Eishockey...HOKEJ.sknationalleague.chHokej.cz - Kompletní výsledkový a zpravodajský...MestisВысшая хоккейная лига - Официальный сайт

Alko Racing Team, sporta klubs Vidsala, "Gobas", Kalna p., Jēkabpils n., LV-5220
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA