23.11.2013. 18:30
Basketbola klubs "VEF Rīga" (3-4) sestdien, 23. novembrī, VTB līgas mājas spēlē uzvarēja Lietuvas trešo spēcīgāko komandu Klaipēdas "Neptūnas" (1-6) ar rezultātu 74:59 un kopvērtējumā pakāpās uz sesto vietu. Nākamā spēle turnīrā notiks 30. novembrī, savā laukumā uzņemot turnīra debitantus Volgogradas "Krasnij Oktjabr".

10 Neptūnas 1-6 - 8

Pirms pēdējās grozu piešaudes komandas, tiesneši un skatītāji vienojās klusuma brīdim, godinot Zolitūdes traģēdijas upurus. VEF spēlētāju krekliem tika pievienotas melnas uzšuves ar uzrakstu “21.11.2013”, atgādinot par katastrofas dienu. Arēnā tika atcelti visi izklaides pasākumi, ieskaitot konkursus un karsējmeiteņu priekšnesumus.

VEF Rīga: Brown, J. Bērziņš, Strēlnieks, Robinson, NixNeptūnas: Girdžiūnas, Ulanovas, Mažeika, Vasylius, Šarakauskas

Rīdzinieki pirmajā ceturtdaļā koncentrējās cīņai zem groziem un, izmantojot augumu pārsvaru, savāca divreiz vairāk atlēkušo bumbu nekā pretinieki (15-7). Pateicoties tam, viesiem biežāk vajadzēja pārkāpt noteikumus aizsardzībā, bet Dī Brauns un Jānis Bērziņš iemeta 6 no 7 soda metieniem. “Neptūnas” centās turēties līdzi, aktīvi uzbrūkot no distances. Divi tālmetieni un ceturtdaļas pēdējā sekundē gūtais grozs samazināja starpību līdz četriem punktiem – 17:13.

Nākamās desmitminūtes sākumā viesu aizsardzību izpostīja Artūrs Bērziņš un Dī Brauns. Pirmais trīsreiz iemeta un iebakstīja bumbu grozā no tuvas distances, bet saspēles vadītājs divreiz trāpīja no perimetra labās malas – 31:15. Savu iespēju izmantoja VEF kapteinis Gatis Jahovičs, savukārt Antuāns Robinsons pēc ātrā uzbrukuma trieca bumbu grozā no augšas. Ramūnam Butautam aktīvi mainot spēlētājus – pirmajā puslaikā pie ievērojama spēles laika tika Artūrs Strēlnieks un Anžejs Pasečņiks – rīdzinieki turpināja izrāvienu. Pēc Bajramoviča metienu sērijas pārsvars tuvojās divdesmit punktu atzīmei – 41:23.

Uzreiz pēc pārtraukuma Robinsons iekaroja arī divdesmit punktu robežu. Turpmāk rezultāts auga lēni, punktus pārmaiņus gūstot abām komandām. “Neptūnas” biežāk nekā pirmajā puslaikā tika pie atlēkušajām bumbām, taču pretinieku metienu precizitāte palika nemainīgi zema. Parasti rezultatīvi spēlējošie klaipēdieši līdz trešās ceturtdaļas beigām no spēles iemeta tikai 9 no 47 metieniem (2p 7/28, 3p 2/19). Rīdzinieki trešo ceturtdaļu pabeidza ar 11:0 izrāvienu. Artūra Bērziņa tālmetiens, Pasečņika danks un Brauna iespēle Jahovičam palielināja VEF pārsvaru līdz divdesmit deviņiem punktiem – 62:33.

Ceturtajā ceturtdaļā rīdzinieku atrāviens vairākas reizes pārsniedza trīsdesmit punktu robežu, taču atraisījās arī Klaipēdas tālmetieni. Vairāki tālmetieni strauji samazināja rezultāta starpību, taču neapdraudēja rīdzinieku trešo uzvaru turnīrā.