16.11.2013. 18:04

Pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošais Rīgas klubs maču iesāka ar izrāvienu 13:4, un turpinājumā «VEF Rīga» izdevās panākt pat 12 punktu pārsvaru (22:10), bet līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai Samāras vienībai izdevās pietuvoties līdz sešu punktu atstatumam (16:22). Tomēr, cīņai atsākoties pēc ceturtdaļu pārtraukuma, rīdzinieki atkal bija aktīvi, pēc Jāņa Bērziņa metiena panākot 30:16, tomēr pēc tam atkal nedaudz sekmīgāk darbojās Krievijas klubs, pietuvojoties līdz četru punktu atstatumam (28:32) pēc Džuliana Raita precīzajiem soda metieniem.

Cīņas turpinājumā starp abām komandām aizritēja spēkos līdzīga cīņa, tomēr puslaika izskaņā mājinieki atkal paguva atrauties un panākt 43:35.

Latvijas komandas rindās pagaidām rezultatīvākais ir amerikānis Denjels Brauns, kuram astoņi punkti.

Šim mačam nav pieteikts lietuvietis Toms Delininkaitis, kurš pēc neoficiālas informācijas, klubu jau atstājis.

Jau vēstīts, ka pēc šī mača preses konferencē, kurā piedalīsies ne tikai «VEF Rīgas» galvenais treneris Ramūns Butauts, bet arī kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups, informēs par izmaiņām vienībā.

Pēc zaudējumiem sezonas pirmajos trijos oficiālajos mačos turpinājumā «VEF Rīga» komanda izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas, bet nākamajos piecos mačos atkal cietusi neveiksmes.

VTB Vienotajā līgā «VEF Rīga» ar vienu panākumu piecos mačos atrodas B grupas desmitajā pozīcijā, tomēr no labāko sešinieka to šķir vien vienas uzvaras tiesa.

Savukārt «Krasnije kriļja» piecos mačos izcīnījuši trīs uzvaras, kas ļauj ieņemt trešo vietu.

Kā ziņots, pagājušās sezonas LBL finālsērijā «VEF Rīga» ar rezultātu 4-1 uzvarēja «Ventspils» komandu, čempionu titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.

Savukārt VTB līgas regulārajā sezonā «VEF Rīga» ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala «Himki» vienībai.

«VEF Rīga» basketbolisti pērn spēkojās arī Eiropas kausā, kur spēja iekļūt 16 labāko komandu skaitā, tomēr izšķirošajā mačā par vietu ceturtdaļfinālā zaudēja Bilbao «Uxue» basketbolistiem no Spānijas.