25.01.2013. 17:39
Latvijas komanda «VEF Rīga» šodien piedzīvoja pirmo zaudējumu «Nike International Junior Tournament» jeb jauniešu Eirolīgas turnīrā, nespējot iekļūt finālā.

A apakšgrupas trešās spēļu kārtas mačā «VEF Rīga», kas ir Latvijas U-18 izlases bāzes komanda, spraigā cīņā ar 84:86 (11:24, 30:25, 12:24, 31:13) mača galotnē piekāpās «VBL Leuven» komandai no Beļģijas.

Vēl mača ceturtās ceturtdaļas ievadā rīdziniekiem bija 19 punktu deficīts, taču mazāk nekā minūti pirms cīņas pamatlaika beigām Dāvis Greks panāca neizšķirtu - 84:84. Diemžēl, atlikušajā laikā Beļģijas komandas spēlētāji prata gūt vēl divus punktus, bet Latvijas kluba spēlētājiem visi trīs izmestie metieni lidoja grozam secen un tika piedzīvots pirmais zaudējums turnīrā.

Produktīvākais «VEF Rīga» komandā ar 25 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Kristaps Pļavnieks, ar 19 gūtiem punktiem un septiņām izcīnītām bumbām zem groziem izcēlās Andžejs Pasečņiks, bet Geks guva 12 punktus.

Jāizceļ, ka «VBL Leuven» komanda šim mačam bija pieteikusi 12 spēlētājus, bet laukumā devās tikai septiņi, turklāt trīs no viņiem spēlēja 35 vai vairāk minūtes.

Kā ziņots, turnīra pirmajos divos mačos «VEF Rīga» ceturtdien vispirms ar 91:80 pārspēja «Lietuvos Rytas» jauniešu komandu, bet tad ļoti rezultatīvā cīņā ar 110:107 pagarinājumā pieveica Horvātijas komandu Zagrebas «Cibona».

Turnīra finālā iekļūs apakšgrupas uzvarētāja, bet Rīgas klubs to vairs nevar paveikt. Neatkarīgi no apakšgrupas pēdējā mača starp «Cibona» un «Lietuvos Rytas» iznākuma, «VEF Rīga» augstāk par otro vietu apakšgrupā pakāpties nespēs.

Turnīrā piedalās 1995. gadā dzimušie un jaunāki basketbolisti.

Šī turnīra B apakšgrupā sacenšas Maskavas CSKA (Krievija), «Ludwigsburg» (Vācija), «Audentes» (Igaunija) un Kauņas «Žalgiris» (Lietuva).

Jaunatnes Eirolīgā Rīgas kluba jaunā maiņa piedalās otro gadu. Iepriekšējā sezonā jaunatnes Eirolīgas posmā Lietuvas pilsētā Kauņā astoņu komandu konkurencē «VEF Rīga» izcīnīja trešo vietu.

Šīs sezonas laikā jaunatnes Eirolīgā paredzēti četri pamatturnīri - Itālijā, Spānijā, Serbijā, kā arī Lietuvā. Četru turnīru uzvarētāji iegūs ceļazīmi uz jaunatnes Eirolīgas finālturnīru Londonā, kas no 9. līdz 12. maijam norisināsies paralēli ULEB Eirolīgas «Final Four» turnīram.

Rēzeknes Vissvētās Dievmātes Piedzimšanas pareizticīgo draudze Rēzeknes Vissvētās Dievmātes Piedzimšanas pareizticīgo draudze Atbrīvošanas aleja 98a, Rēzekne, LV-4601