09.11.2012. 22:36

Piektdien, 9. novembrī, "Turkish Airlines" Eirolīgā notiek sešas spēles. Horvātijas klubs "Cedevita" izcīnīja pirmo uzvaru Eirolīgas vēsturē, savā laukumā pārspējot Vitorijas "Caja Laboral". Kauņas "Žalgira" basketbolisti otrajā puslaikā Stambulā sarīkoja tālmetienu kanonādi, pēc četriem Marko Popoviča trāpījumiem ieguva deviņu punktu pārsvaru pret "Anadolu Efes" un izcīnīja piekto uzvaru piecās spēlēs. Lāčplēša dienā Eirolīgas līderi viesosies Rīgā.

Zagrebas klubs pirmo reizi pārsteidza Eiropu 2011. gada sezonā, Eiropas kausa kvalifikācijā apspēlējot Maskavas “Dynamo” un vēlāk sasniedzot turnīra pusfinālu. Tajā komanda cieta neveiksmi pret “Unics”, toties saņēma virkni individuālo balvu. Dontaji Dreipers nopelnīja turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu, bet Aca Petrovičs tika atzīts par labāko treneri. Pērn “Cedevita” izcīnīja Horvātijas kausu, sasniedza finālus Adrijas un Horvātijas līgās, zaudējot “Maccabi” un “Cibona” komandām.

Debijas sezonu Eirolīgā klubs sāka ar četriem zaudējumiem, taču 9. novembrī pienāca “Cedevita” lielā diena. Mājās horvāti sakāva pēdējās desmitgades trešo spēcīgāko Spānijas klubu ar rezultātu 76:69 (24:24, 15:10, 19:12, 18:23). Ceturtajā ceturtdaļā laukuma saimnieki pārliecinoši turējās 8-12 punktu attālumā, tikai pēdējā minūtē atļaujot pretiniekiem samazināt deficītu līdz septiņiem punktiem. Pirmo uzvaru klubs svinēja pazīstamā serbu trenera, četrkārtējā Eirolīgas uzvarētāja (Jugoplastika Spilt 1989, 1990; CSP Limoges 1993; Panathinaikos 1996) Božidara Maļkoviča vadībā.

Cedevita: Bilan 16, Wright 14, Šuput 12, Gelabale 11, Andrič 8, Tomas 6, Green 6, llievski 3, Suton, Babič; Car, Nurkič.Caja Laboral: San Emeterio 15, Nocioni 12, Lampe 11, Oleson 8, N. Bjelica 7, Cabezas 6, Causeur 6, Rochestie 2, Pleiss 2, Heurtel, M. Bjelica.

C grupas līderu cīņā pirmais puslaiks leģendārajā “Abdi Ipekči” zālē pie vēsturiskajiem Konstantinopoles mūriem noslēdzās neizšķirti 37:37. Pēc pārtraukuma mājinieki divreiz izvirzījās vadībā, taču līdz otrajai reizei (41:40) savā grozā bija saņēmuši jau četrus Marko Popoviča tālmetienus.

Nākamajās trīs minūtēs Popovičs kopā ar Džāberu iemeta vēl četrus tālmetienus, trešās ceturdaļas vidū panākot 43:52 “Žalgira” labā. Tobrīd horvātu snaiperis bija realizējis septiņus no astoņiem mēģinājumiem, savācot 21 punktu. Desmitminūti viesi noslēdza ar deviņu punktu pārsvaru 51:60, vairāk neizlaižot iniciatīvu no savām rokām.

Ceturtajā ceturtdaļā “Anadolu Efes” divreiz pietuvojās piecu un sešu punktu attālumā, taču abos gadījumos atbildē saņēma “Žalgira” torņa Darjuša Lavrinoviča tālmetienus. Pēc tam Darjušs trieca bumbu grozā no augšas, bet astoņdesmit sekundes pirms pamatlaika beigām trešo reizi bija precīzs perimetrā, panākot plus piecpadsmit 62:77. Noslēgumā ievērojama “Žalgira” uzvara ar 64:77 (23:25, 14:12, 14:23, 13:17).

Kauņas basketbolisti iemeta 13 no 26 tālmetieniem, salīdzinot ar mājinieku rādītāju 3/15. Pārsvars iegūts arī cīņā zem groziem 32-28.

Anadolu Efes: Erden 20, Farmar 13, Guler 9, Vujačič 4, Tunceri 4, Shipp 4, Lucas 4, Gonlum 2, Savanovič 2, Kuqo 2, Batista; Batuk.Žalgiris: Popovič 21 (3p 7/10), Darden 16, D. Lavrinovič 15 (3p 3/6; 6ab), Jaaber 6, Foote 6, Jankunas 4, Kaukenas 4, Delaš 2, Lafayette 2, Kuzminskas 1, K. Lavrinovič; Lipkevičius.

Ievērojamu uzvaru piektdien svinēja arī Rima Kurtinaiša trenētie Himku basketbolisti, izbraukumā Atēnās pēdējo ceturtdaļu uzvarot ar divpadsmit punktu pārsvaru un summā nodrošinot panākumu ar 79:67 (17:23, 21:18, 20:17, 21:9). Eirolīgas aizsardzības karalis Dimitris Diamantidis neiemeta nevienu no septiņiem metieniem no spēles, turklāt netrāpīja abus soda metienus, kā arī piecas reizes kļūdījās.

Panathinaikos: Ukič 13, Schortsanitis 12, Maciulis 11, Lasme 9, Kitchen 8, Bramos 6, Skordilis 4, Tsartsaris 3, Panko 1, Diamantidis; Xanthopoulos, Giannopoulos.Khimki: Planinič 18, Lončar 14, Davis 13, Koponen 12, Fridzons 10, Augustine 4, Moņa 4, Rivers 2, Žukaņenko 2, Nielsen, Hvostovs; Vjaļcevs.

Asseco Prokom (1-4) 66, Montepaschi (2-3) 101Union Olimpija (1-4) 76, Real Madrid (4-1) 89