01.05.2015. 23:52
Pasaules hokeja čempionātā izspēlēts arī pirmais trilleris. Mājiniece Čehija pamatlaika izskaņā guva trīs vārtus pēc kārtas, no 2:4 panākot 5:4, taču Zviedrija 54 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva neizšķirtu (5:5). Bullīšos meistarīgāki bija zviedri - 2:1 sērijā un 6:5 spēlē. Otrā vakara mačā Krievija ar 6:2 apspēlēja norvēģus.

Mājiniecei Čehijai ļoti neveiksmīgi sākās čempionāts, pirmajās septiņarpus minūtēs ielaižot jau divus vārtus. Pirmie vārti ceturtajā minūtē tika ielaisti muļķīgas kļūdas rezultātā. Martins Erats savā zonā piespēlēja Ondržejam Ņemecam, kurš jau bija izslēdzies no spēles un devās mainīties, Zviedrija pārtvēra ripu un izspēlēja līdz brīvam Jūela Lundkvista metienam vārtu stūrī (1:0). Pēc četrām minūtēm Stafans Krūnvals ar metienu tuvajā stūrī sodīja Eratu arī par noraidījumu (2:0).

Arī čehi realizēja savu pirmo vairākumu, 14. minūtē samazinot rezultāta starpību. Jakubs Naklādals meta no zilās līnijas, un ripu vārtu priekšā pielaboja 43 gadus vecais veterāns Jaromīrs Jāgrs, gūstot savus 50. vārtus valstsvienībā. Otrajā trešdaļā čehi izdarīja lielu spiedienu, nopelnot arī divus vairākumus un piespiežot zviedru galveno treneri Pēru Mortsu pieprasīt pusminūtes pārtraukumu, lai atpūtinātu spēlētājus. Tomēr čehi savus momentus neizmantoja, bet Zviedrija 35. minūtē guva lieliskus vārtus, uzbrukumu no tuvas distances noslēdzot Viktoram Raskam (3:1).

Trešās trešdaļas sākumā Tomāšs Hertls realizēja vēl vienu vairākumu (2:3), taču jau pēc 77 sekundēm zviedri ātrā pretuzbrukumā atguva divu vārtu pārsvaru (4:2). Spēles beigu daļā čehu mājas sienas beidzot darīja savu – vispirms divi ātri vārti pretuzbrukumos (4:4), un trīs minūtes līdz beigām Martins Zatovičs vēl vienā pretuzbrukumā jau izvirzīja vadībā mājiniekus (5:4). Tomēr pusotru minūti līdz pamatlaika beigām čehi nopelnīja mazākumu, un zviedri, noņemot vārtsargu un spēlējot sešatā pret četriem, 54 sekundes līdz beigām izrāva fantastisku neizšķirtu – no vārtu priekšas precīzi meta Matiass Šegrens (5:5).

Izskaņā čehi nopelnīja vēl vienu noraidījumu un pusotru minūti pagarinājumā spēlēja trijatā pret četriem, taču spēles liktenis tika izšķirts bullīšos. Pēc pirmajām divām sērijām bija neizšķirts 1:1, bet pēdējā sērijā Olivers Ekmans-Lāšons nodrošināja zviedriem pirmo uzvaru (6:5).

Čehija – Zviedrija 5:6 (1:2, 0:1, 3:2, 0:1)Vārti: 3:23 Lundkvists (Šegrens, Jūsefsons) 0:1, 7:30 Krūnvals (Ekholms, Landers) 0:2, 13:28 Jāgrs (Naklādals, Vorāčeks, vair.) 1:2, 34:34 Rasks (Lindholms, Jalmāšons) 1:3, 42:51 Hertls (Ņemecs, Klepišs, vair.) 2:3, 44:08 Lindstrēms (Mellers) 2:4, 51:34 Simons (Hejda) 3:4, 52:31 Červenka (Vorāčeks, Čāslava) 4:4, 56:52 Zatjovičs (Novotnijs, Simons) 5:4, 59:06 Šegrens (Lindstrēms, Klinberjs, vair.), 65:00 Ekmans-Lāšons 5:6Metieni: 28:25Soda minūtes: 8:10Vārtsargi: Aleksandrs Salāks – Jūnass Enrūts

Tikmēr pasaules čempione Krievija jau pirmajā trešdaļā pilnībā izšķīra mača likteni. Pirmie vārti tika gūti jau trešajā minūtē, kad ripa pēc Iļjas Kovaļčuka metiena rikošetā no Vadima Šipačova nūjas atrada ceļu uz mērķi (1:0), bet jau pēc 19 sekundēm Kovaļčuks ar lielisku piespēli aizsūtīja Mihailu Aņisimovu uz randiņu ar vārtsargu (2:0).

16. minūtē Sergejs Mozjakins no aizvārtes piespēlēja Danisam Zaripovam, kurš meta uzreiz ar pirmo pieskārienu (3:0), bet pusotru minūti vēlāk Viktors Tihonovs panāca jau 4:0. Otrajā trešdaļā Gagarina kausa ieguvējs Patriks Tūresens ar diviem vārtiem atgrieza Norvēģiju spēlē (2:4), tomēr jau drīzumā Tihonovs un Artēmijs Panarins atvēsināja pretinieku ofensīvu (6:2).

Krievija – Norvēģija 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)Vārti: 2:51 Šipačovs (Kovaļčuks, Dadonovs, vair.) 1:0, 3:10 Aņisimovs (Kovaļčuks) 2:0, 15:14 Zaripovs (Mozjakins, Tihonovs) 3:0, 16:53 Tihonovs (Medvedevs, Zaripovs) 4:0, 20:25 Tūresens (Ūlimbs) 4:1, 26:50 Tūresens (Ūlimbs) 4:2, 29:08 Čudinovs (Mozjakins) 5:2, 34:10 Panarins (Šipačovs) 6:2Metieni: 36:19Soda minūtes: 8:10Vārtsargi: Sergejs Bobrovskis – Lāšs Voldens

Izmantotie resursi:iihfworlds2015.com

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301