08.01.2018. 01:06

Vienu no līdervienību cīņām notika Vašingtonā, kur Austrumu konferences otrās pozīcijas īpašniece, vietējā “Capitals” uzņēma Sentlūisas “Blus” (ceturtā vieta Rietumu konferencē, par vienu punktu vairāk nekā “Capitals”). Pirmās trešdaļas vidū “Capitals” vadībā izvirzīja Brets Konolijs, izmantojot skaitlisko vairākumu – 1:0. Otrās trešdaļas sākums izvērtās veiksmīgs viesiem. Vispirms Vladimirs Tarasenko panāca izlīdzinājumu, bet četras minūtes vēlāk Breidens Šēns jau vadībā izvirzīja “blūzmeņus” (1:2). Mājinieki tikpat veiksmīgi un rezultatīvi nospēlēja trešās trešdaļas vidū, vispirms skaitlisku vairākumu realizējot Aleksandram Ovečkinam, bet pēc tam 3:2 panākot dāņu uzbrucējam Lārsam Eleram. “Blues” izglābās četras minūtes pirms pamatlaika beigām, pateicoties Kārlam Gunarsonam (3:3).

Pagarinājumā laukumā ritēja atklāta un abpusējiem uzbrukumiem bagātā spēle ar iespējām uzvarēt abām komandām. Savu iespēju 43 sekundes pirms pagarinājuma beigām izmantoja Niklass Bekstrēms, izskrējot aci pret aci ar “Blues” vārtsargu Kārteru Hatonu un raidot ripu vārtu augšējā stūrī, nodrošinot “Vašingtonai uzvaru ar 4:3.

Uzvarētājiem Bekstrēma un Ovečkna kontā 1+1. Zaudētājiem vārti un rezultatīva piespēle Vladimiram Tarasenko.

Spraiga un rezultatīva izvērtās cīņas starp Ņujorkas “Islanders” un Ņūdžersijas “Devils” vienībām. Spēles pirmajā trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti, Andersam Lī vadībā izvirzot “Islanders”. Krietni rezultatīvāk ritēja cīņa otrajā un trešajā periodā. Otrajā trešdaļā “Devils” labā divreiz izcēlās Treviss Zajacs un pirms trešās trešdaļas bija līdzsvars (2:2). Trešā perioda ievadā “Devils” ātri panāca 4:2, taču ņujorkieši atspēlējās četras minūtes pirms pamatlaika beigām, galarezultātā svinot uzvaru pēcspēles metienu sērijā (5:4).

Čikāgas “Blackhawks” mačā ar Edmontonas “Oilers” pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 2:0 pēc Nika Šmalca un Aleksa De Brinkata metieniem. “Naftinieki” otrajā periodā vienus vārtus atguva, precīzi metot Darnelam Nursem, taču desmit sekundes pirms otrā pārtraukuma Brendons Sāds “Blackhawks” divu vārtu pārsvaru atjaunoja (3:1). Trešā perioda vidū Džordans Osterle nodrošināja čikāgiešiem uzvaru ar 4:1.

Vēl citā mačā Vinipēgas "Jets" ar 4:1 pārspēja Sanhosē "Sharks."