04.08.2012. 22:40
Šovakar Londonas olimpiskajā stadionā spraigā un augstiem rezultātiem bagātā cīņā zeltu sieviešu diska mešanā izcīnīja Sandra Perkoviča, kas, disku raidot 69,11 metrus tālu, laboja arī Horvātijas rekordu. Otro vietu izcīnīja krieviete Darja Piščaļnikova, taču trešā - ķīniete Janfeņa Lī.

Sacensību pirmajā kārtā tālākais metiens padevās Nadīnei Millerei, kas disku meta 65,71 metrus tālu. Tiesa, īstā cīņa sākās vien otrajā metienu kārtā, kad Sandra Perkoviča izdarīja 68,11 metrus tālu metienu, ķīniete Lī sasniedza 67,22 metrus, bet Pekinas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēja Bariosa - 66,38 metrus.

Trešajā mēģinājumā Perkovičai izdevās labot Horvātijas rekordu, disku metot 69,11 metrus tālu, taču ceturtajā mēģinājumā no provizoriskā pjedestāla "izbīdīta" tika arī kubiete Bariosa, jo Krievijas sportistei Piščaļnikovai padevās 66,42 metrus tāls metiens.

Piektajā mēģinājumā Piščaļnikova apsteidza arī Lī, izcīnot sudrabu, taču pēdējā, sestajā, mēģinājumu kārtā nekas vairs nemainījais, horvātietei izcīnot zelta medaļu.

Perkovičas aizmestie 69,11 metri ir otrs augstākais rezultāts pasaulē kopš 2008. gada olimpiskajām spēlēm. Tālāku metienu šogad izdarījusi vienīgi Piščaļnikova, kura izcīnīja sudrabu.