23.03.2018. 00:00

Spēcīgi sitošā Oseana Dodāna pēdējā setā divreiz nenosargāja breika pārsvaru, esot vadībā ar 3:1 un 4:2, abos gadījumos pēc breika iegūšanas zaudējot jau nākamajā serves geimā. Ar servēšanu Francijas tenisistei lielas problēmas – pirmās serves precizitāte tikai 43%, bet ar otro servi uzvarēti tikai 38% punktu (24/64). Dodāna izcēlās ar 16 dubultkļūdām, tādā veidā Halepai uzdāvinot vairākus geimus.

Simonai Halepai ļoti sarežģītājā mačā uzvarēt izdevās, pateicoties labākai izturībai. Krietni sagurusī Dodāna cīņas izskaņā vairs nebija gatava garām izspēlēm un centās saīsināt punktus, bet tādā tenisā daudz kļūdījās. Oseanai 11. geimā trīs kļūdas, pēc kurām Halepa ieguva breikbumbu un to realizēja ar uzbrukumu pretinieces otrajai servei. Simona pēc tam ar "sauso" serves geimu pielika punktu problemātiskajam mačam.

Rumānijas tenisistei 2:06 stundas ilgajā mačā vairākas reizes bija veselības bažas. Simonai pēc 1. seta un 2. setā pēc trešā geima bija nepieciešama mediķu palīdzība sāpošam kaklam, bet 3. seta devītajā geimā viņa kritienā izmežģīja labo potīti, tiesa, šoreiz tika sveikā cauri bez nopietna savainojuma. Halepa notikumiem bagātajā mačā arī tika brīdināta par raketes sadauzīšanu, kas notika pēc viena no viņai šajā mačā neraksturīgi daudzajiem neprecīzajiem uzbrukumiem.

Kopumā gan krietni vairāk kļūdu daudz agresīvāk spēlējušajai Dodānai, kura sakrāja 52 nepiespiestās kļūdas, Halepai precīzi uz pusi mazāk. Neatvairītajos uzbrukumos Dodānai +15 (35-20). Francijas tenisiste bija tuvu savai otrajai Top 10 uzvarai. Pirmo viņa guva pagājušā gada maijā Madridē pret tā laika piekto numuru Dominiku Cibulkovu.

Kamēr Halepai ceturtdien bija pirmais mačs šī gada "Miami Open", Dodāna spēlēja jau ceturto. Interesanti, ka viņa potītes savainojuma dēļ izstājās kvalifikācijas 2. kārtā jeb finālā, bet pēc tam bija pietiekami vesela, lai kā laimīgā zaudētāja varētu spēlēt pamatturnīrā un tur ne vien 1. kārtā trīs setu mačā uzveikt Veroniku Sepedi Roigu, bet arī pēc tam 2. kārtā vēl vienā ilgā mačā būt tuvu ranga līderes izslēgšanai.

Halepa sesto reizi spēlē Maiami, kur viņai labākais rezultāts ir pusfināls 2015. gadā. Savukārt pērn Simona zaudēja ceturtdaļfinālā. Tā kā Karolīnai Vozņacki Maiami jāaizstāv vairāk punktu (650 no fināla), Halepa jau garantējusi palikšanu 1. vietā arī pēc Maiami turnīra. Simona tādējādi būs sakrājusi 21 nedēļu ranga virsotnē, noķerot Mariju Šarapovu un Treisiju Ostinu (dalīta 14. vieta ranga līderu valdīšanas ilguma sarakstā).