05.08.2012. 17:03
Slavenās amerikāņu māsas Venusa un Serēna Viljamsas svētdien kļuva par pirmajām tenisistēm vēsturē, kuras izcīnījušas pa četrām olimpiskajām zelta medaļām.

Статья целиком:

Svētdien māsas Viljamsas triumfēja Londonas olimpisko spēļu sieviešu dubultspēļu turnīrā, finālmačā ar rezultātu 6-4, 6-4 pieveicot Čehijas tenisistes Andreu Hlavačkovu un Lūsiju Hradečku.

Līdz ar to tagad Venusai un Serēnai Viljamsām katrai ir pa četrām olimpiskajām zelta medaļām - pa vienai vienspēlēs un pa trijām dubultspēļu sacensībās.

Iepriekš māsas Viljamsas sieviešu dubultspēļu turnīrā triumfēja arī olimpiskajās spēlēs Sidnejā (2000.gadā) un Pekinā (2008.gadā).

Tāpat Venusa Viljamsa Sidnejā uzvarēja vienspēļu turnīrā, bet Serēna sestdien triumfēja Londonas Olimpiādes vienspēļu sacensībās.

Kā ziņots, Londonas Olimpiādes sieviešu vienspēļu turnīra finālā Serēna Viljamsa ar 6-0, 6-1 sagrāva WTA pasaules ranga trešās vietas īpašnieci Mariju Šarapovu no Krievijas.

Šī kļuva par pārliecinošāko uzvaru olimpisko spēļu sieviešu sacensību finālā kopš 1920.gada.

Serēna Viljamsa kļuvusi tikai par otro tenisisti vēsturē, kura spējusi uzvarēt visos četros Grand Slam turnīros, kā arī olimpiskajās spēlēs. Kā pirmajai tas padevās vācietei Štefijai Grāfai.