29.03.2018. 22:22

Šajā sāncensībā Azarenkai kādreiz bija graujošs pārsvars. Viņas trīs gadus pēc kārtas sacentās "Australian Open" (2013-15), un Azarenka allaž uzvarēja divus setu mačos, vienmēr zaudējot tikai piecos geimos.

Stīvensa pirmo uzvaru pār bijušo ranga līderi guva 11. martā Indianvelsā, kur uzvarēja ar 6:1, 7:5. Azarenkai tā bija tikai otrā spēle pēc astoņu mēnešu izlaišanas. Maiami turnīrā viņa jau bija labākā formā un mača ievadā droši devās uzvaras virzienā, izvirzoties vadībā ar setu un 2:0.

Līdz tam Azarenkai ar pasīvu aizsardzības spēli dodot rīcības brīvību, Stīvensa mainīja taktiku un ar daudz aktīvāku spēli uzbrukumā izdarīja lielāku spiedienu uz Azarenku, kura neizturēja. Baltkrievijas tenisistei problēmas gan spēlē ar otro servi, gan garajās izspēlēs.

Mača pavērsiens bija ļoti straujš – Azarenka zaudēja 10 geimos pēc kārtas un pēdējā setā vienīgo geimu ieguva pie rezultāta 0:4, kad atspēlēja divas breikbumbas. Azarenka pēdējā seta otrajā pusē ar grimasēm izrādīja sāpes kreisajā kājā, bet maču pabeidza bez mediķu palīdzības.

Azarenka Maiami turnīrā uzvarēja 2009., 2011. un 2016. gadā. Pagājušajā sezonā viņa šeit nespēlēja, jo pēc grūtniecības tikai nesen bija atsākusi treniņus, tāpēc Azarenkai bija saglabājusies aktīva uzvaru sēriju kopš 2016. gada turnīra. Šogad tika pievienotas vēl piecas uzvaras, sērijai sasniedzot 11 nezaudētus mačus pēc kārtas.

Stīvensa pirmoreiz spēlēs "Premier Mandatory" turnīra finālā, kas viņai būs pirmais fināls kopš uzvaras "US Open". Slouna kopumā sasniegusi sešus WTA līmeņa finālus, pagaidām esot perfekta titulu spēlēs (5-0). Jau ar tikšanu līdz pusfinālam viņa bija garantējusi debiju Top 10, kur pirmdien ieņems 9. vietu. Augstāk pēc Maiami turnīra viņa nevar tikt pat ar uzvaru finālā. Savukārt turnīru ar 186. numuru spēlējusī Azarenka atgriezīsies Top 100.

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128