„Esmu padomju cilvēks, un tāpat kā visi mani radinieki, kuri karoja un gāja bojā Lielajā Tēvijas karā. Līdz ar to dabiski, ka jebkurš simbols, kurš kaut attāli atgādina svastiku, manī vieš negatīvas emocijas,” sacījis "Yugra" komandas direktors Andrejs Belmačs. „Domāju, ka šis šovs deva papildus stimulu mūsu hokejistiem, kuri pēc tam uz ledus cīnījās ar dubultu enerģiju.”
„Yugra” mačā pret „Dinamo” nospēlēja neizšķirti 3:3 pamatlaikā, taču papildlaikā Rīgas komandai uzvaru atnesa Mika Indraša vārtu guvumus.
Belmačs gan nepiekrīt, ka viņa klubam būtu bijis pienākums ziņot par šo priekšnesumu vai arī arī vērsties ar protestu: „Ne jau mūsu kompetencē ir noteikt, ko īsti šis simbols nozīmē. Lūk, personiski es nevaru pateikt, ko šis simbols nozīmē Latvijā. Tā jau ir politika, kamēr „Yugra” ir hokeja klubs, kurš izpilda savus uzdevumus uz laukuma, bet politikā līst netaisās. Šī jautājuma izvērtēšanā pilnībā uzticamies KHL, un ceram, ka līgas vadība visu saliks pa plauktiņiem.”
KHL viceprezidents jau paziņojis, ka drīzumā tiks publicēts speciāli izveidotas komisijas verdikts par „Dinamo” spēles priekšnesumu. „KHL ir operatīvi izveidojusi komisiju, kura sastāv ne tikai no līgas pārstāvjiem,” sacīja Šalajevs. „Kolēģi no Rīgas parādīja videoierakstu ar pirmsspēles priekšnesumu, un lēmums ir pieņemts, tiesa, es to nekomentēšu un neatklāšu, kamēr tas nebūs paziņots oficiāli.”
Svastiku savā simbolikā pagājušajā gadsimta vidū iekļāva nacisma ideoloģijas pārstāvji, taču latviešu tautas vēsturē svastikai ir daudz senāka un pavisam cita nozīme, un tā tiek dēvēta arī par ugunskrustu un kāškrustu. Dejas iestudētāja ir Latvijā labi pazīstamā horeogrāfe Taiga Ludborža, savukārt deju izpildījušas Nacionālo bruņoto spēku deju kopas „Bramaņi” un „Dižbramaņi”. "Dinamo" pārstāvji Juris Savickis un Jānis Stepītis jau pauduši neizpratni un sašutumu par KHL izvērsto skandālu.
Izmantotie resursi:Предматчевое шоу в Риге дополнительно...