Pirmajā kārtā, demonstrējot kārtīgu cīņassparu un spēcīgu servi, Džounsa sagādāja pārsteigumu, jo trīs setu cīņā ar rezultātu 4-6, 7-5, 6-1 pieveica sacensībās ar piekto numuru izlikto Keilu Deju, kas pieaugušo tenisistu WTA rangā ieņem 442. pozīciju.
Džounsai ir seši roku un septiņi kāju pirksti. Viņa piedzima ar retu slimību - ektodermālo displāziju, un pārcietusi neskaitāmas operācijas, lai tikai varētu spēlēt tenisu. Pirms Vimbldonas čempionāta meitenes plaukstai tika veiktas trīs ķirurģiskās iejaukšanās.
«Mans sindroms ir tas, kas ļāvis man kļūt par tādu cilvēku, kāds šobrīd esmu,» izdevumā «The Daily Telegraph» citēta jaunā tenisiste. «Zināmā mērā, esmu laimīga, ka man tas ir, jo tas mani izveidojis par personu, kāda esmu. Ceru, ka tas man palīdzēs sasniegt veiksmīgu karjeru.»
Francesca Jones is the teenage tennis sensation with only three fingers on each hand but… — News, Fx-rates (@NewsbeatPortal)
Otrajā sacensību kārtā vienspēlēs Džounsa gan piedzīvoja zaudējumu, bet dalību turpina prestižā turnīrā dubultspēlēs.
Tenisa spēlētājas prasmes Džounsa kopš deviņu gadu vecuma slīpē vienā no Spānijas pilsētas Barselonas tenisa akadēmijām. Viņas vecāki nolēma, ka tā meitai būs labākā vieta, kur attīstīt savas iemaņas.
Wimbledon teen Francesca Jones born with three fingers on each hand reaches… — RTn #UK (@RTn_UK)
«Kad biju jaunāka, vienkārši jutu, ka Spānijā tenisa līmenis ir daudz augstāks nekā Lielbritānijā, un, ja vēlējos kaut ko sasniegt, tad tā kļuva par labāko izvēli. Ja jums ir stingri nodomi, uz to ir jāiet,» teica Džounsa.
Džounsas izdevumus Spānijā sedz viņas vecāki, kuri strādā Lielbritānijā par finanšu konsultantiem.
«Neļaušu slimībai man traucēt nodarboties ar tenisu,» britu izdevums «The Guardian» citē apņēmīgo tenisisti. «Ļoti daudz cilvēku man sacījuši, ka nespēju noturēt raketi pareizi, bet tas mani tikai vairāk motivē.»