30.06.2016. 09:55
Pasaules sporta leģenda Maikls Felpss (31) piedalīsies arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Slavenais peldētājs kvalificējies savai piektajai olimpiādei. Līdz šim tik daudzās olimpiādes nav piedalījies neviens peldētājs.

Iepriekšējā vakarā pirms savas 31. jubilejas Maikls Felpss uzvarēja ASV olimpiskās atlases sacensībās 200m tauriņstilā. Sasniegtais rezultāts (1:54.84) šoreiz nebija svarīgākais. "Pēc visa notikušā spēju atgriezties. Šis peldējums, iespējams, bija grūtākais manā dzīvē. Tas man bija tik svarīgs, jo vēlējos iekļūt [olimpiskajā] komandā," pēc Rio ceļazīmes iegūšanas teica varenais amerikāņu peldētājs.

Pēc Londonas olimpiskajām spēlēm Maikls Felpss paziņoja par karjeras beigām. 2014. gada aprīlī viņš atgriezās, taču toruden par auto vadīšanu dzērumā tika diskvalificēts uz pusgadu. Felpss nestartēja pērnā gada pasaules čempionātā, jo disciplināru apsvērumu dēļ netika iekļauts ASV izlasē.

Pasaules čempionātos Felpsa kontā ir 33 (26+6+1) medaļas, peldēšanas vēsturē tuvākais sekotājs ir amerikānis Raiens Lohte ar 27 (18+5+4) medaļām. Felpss ir visu laiku olimpisko medaļu līderis, domājams, ka Rio spēlēs viņš palielinās savu atrāvienu.

Latvijas peldēšana, visticamāk, iegūs divas kvotas Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas risināsies 5.-21. augustā. Diezgan droši, ka vīriešu kvotu aizpildīs valsts labākais peldētājs Uvis Kalniņš, savukārt mūsu sieviešu atlasē situācija ir saspīlētāka.

# sportists / sportiste (valsts) sporta veids laika posms medaļas
1. Maikls Felpss (ASV) peldēšana 2004-2012 22 (18+2+2)
2. Larisa Latiņina (PSRS) vingrošana 1956-1964 18 (9+5+4)
3. Nikolajs Andrijanovs (PSRS) vingrošana 1972-1980 15 (7+5+3)
4. Ūle Einārs Bjerndālens (Norvēģija) biatlons 1998-2014 13 (8+4+1)

Izmantotie resursi:ap.org



Tenisa klubs Spars, SIA "Jaunrūdas", Mārupes n., LV-2167
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties