26.08.2017. 09:55

Pirmajā Regbija čempionāta spēlē, kas norisinājās Austrālijā, Jaunzēlande visu nokārtoja pirmajā puslaikā, tāpēc pat otrajās 40 minūtēs austrāliešu gūtie četri piezemējumi pēc kārtas nespēja sabojāt "All Blacks" noskaņojumu, tiesa, tas lika izdarīt secinājumus nākošajiem mačiem par to, ka gluži palaist austrāliešus savā vaļā gan nevajadzētu.

Tāpat ir jāņem vērā, ka Jaunzēlande un Austrālija šajos mačos cīnās ne tikai par uzvaru Regbija čempionātā, bet arī par Bledislo kausu, ko gada griezumā saņem tā komanda, kas ir uzvarējusi savstarpējās spēlēs. Tā kā šogad ir paredzēti trīs mači, tad Austrālijai zaudējums šajā spēlē nozīmē arī piekāpšanos cīņā par kausu.

Pati spēle gan sākās ar aizkavēšanos, jo Forsita Bara vārdā nosauktajā stadionā bija problēmas ar apgaismojumu, kas abām komandām lika iesildīties divreiz.

Iespējams, ka dēļ kavēšanās, iespējams, ka citu iemeslu dēļ, taču mačs mājniekiem sākās pagalam neveiksmīgi, jo jau pirmajā uzbrukumā, kas sākās ļoti labi, jo pēc sākuma bumbas spēriena, Jaunzēlande varēja sākt savu ofensīvu no 22 metru līnijas, "All Blacks" kļūdījās piespēlē un Israels Folau bumbu pārtvēra, neviena netraucēts pārskrienot pāri laukumam un piezemējot bumbu.

Turpinājumā nekas nemainījās un jaunzēlandieši uzbruka aizvien vairāk un viņiem piederēja teritoriālais pārsvars, taču viesi uzbruka asi un sāpīgi – vispirms no standartsituācijas bumbu paņēma un par visiem veiklāks izrādījās komandas jaunais kapteinis Maikls Hūpers, bet vēl pēc četrām minūtēm piezemējumu guva Bernards Foulijs, kurš izmantoja kārtējo Jaunzēlandes regbistu apjukumu pēc standartsituācijas.

Nevar teikt, ka mājniekiem nebija iespēju gūt punktus, tādas bija, taču viņi vai nu kļūdījās, esot izdevīgās pozīcijās, vai arī, kad varēja sist soda sitienus, izvēlējās turpināt uzbrukumu. Beigu beigās, "All Blacks" bija nepieciešamas 22 minūtes, lai beigu beigās veiktu piezemējumu – Rieko Ioanī pēc ieilgušas viesošanās pei austrāliešu ieskaites zonās, kas tika pavadīta ar vairākiem standartiem, piezemēja bumbu, bet Bodens Barets samazināja viesu pārsvaru līdz 10 punktiem.

Tiesa, kopumā šī spēle bija jau pavisam citādāka kā pirms nedēļas, precīzāk, izskatījās, ka Austrālija turpina to, ko iesāka otrajā puslaikā – droši uzbruka un tika par to arī atalgoti, jo Jaunzēlande neizskatījās gatavi šādai spēlei.

Vienīgais klupšanas akmens bija sitieni pa vārtiem, jo Foulijs bija precīzs tikai vienā no trim realizācijām un sita garām arī soda sitienu. Tas šādā mačā varēja ļoti dārgi maksāt.

Puslaika izskaņā jaunzēlandieši ilgu laiku nobāzējās Austrālijas laukuma pusē, bet paši austrālieši viņiem dāvināja vienu dāvanu pēc otras, proti, pārkāpa noteikumus ieskaites zonas tuvumā. Laukuma saimnieki ilgu laiku mēģināja tikt pie piezemējuma, vienu šādu mēģinājumu viņiem pat neieskaitīja līdz pirmā cēliena papildlaikā, 41. minūtē Ārons Smits, pēc veiksmīgas grupcīņas, atrada ceļu uz gala zonu, bet Barets bija vēlreiz precīzs, kas ļāva Jaunzēlandei pārtraukumā iet pie daudz cerīgāka rezultāta – 14:17.

Otrā puslaika ievads tika aizvadīts mežonīgā skriešanā, bet bumba savu īpašnieku mainīja vairākas reizes minūtē, atrodoties te vienā, te otrā laukuma pusē, taču ieskaites zonas līniju nešķērsojot. Tiesa, jau puslaika otrā ceturtdaļa pagāja pēc absolūta Jaunzēlandes diktāta un viņi Austrāliju bija iespieduši dziļi savā aizsardzības zonā, faktiski nelaižot viņus ārā no piecu metru zonas.

Bija jāpaiet vairāk nekā stundai spēles laika, kad Jaunzēlande beidzot izvirzījās vadībā – mača 61. minūtē Austrālija neizturēja mājnieku spiedienu un Bodens Barets piezemēja bumbu, bet vēlāk arī bija precīzs realizācijā, panākot 21:17.

Nonākuši iedzinējos, austrālieši saņēmās un devās uzbrukumā, iniciatīvu uzņemoties Vilam Genijam. Uzturot ļoti ātru uzbrukuma tempu, Genija beigu beigās izskrēja cauri Jaunzēlandes aizsargiem un atgrieza vadību savai komandai – 22:21. Tiesa, Bernarda Foulija neveiksmes ar sitieniem pa vārtiem turpinājās, jo realizācijas sitienā jau trešo reizi šajā mačā viņš bubu trieca pret vārtu stabu. Šāda precizitāte, protams, ir apskaužama, bet galīgi ne komandas interesēs.

Jaunzēlande nepalika atbildi parādā, jo ilga un pacietīga, 22 fāžu, uzbrukuma noslēgumā brīvs laukuma stūris pavērās Bena Smita priekšā un viņš neviena netraucēts arī piezemēja bumbu, vēlreiz izvirzot vadībā mājniekus. Turklāt, atšķirībā no Foulija, kurš savai komandai liedza gūt deviņus puntus, Barets nekļūdījās savos sitienos pa vārtiem, kas Jaunzēlandei, pie rezultāta 28:22, deva astoņus papildis punktus.

Spēles liktenis gan, sākoties pēdējām astoņām minūtēm, nebija izšķirts, ko austrālieši arī pierādīja. No sākuma austrālieši izmantoja sodu, raidot bumbu autā izdevīgā pozīcijā, bet vēlāk arī, pēc sarežģīta, bet ātra uzbrukuma Kērtlijs Bīls izskrēja caur vārtu stabiem, kas ļāva Foulijam sist pa vārtiem no pozīcijas, no kuras netrāpīt vārtos ir grūtāk nekā trāpīt un šoreiz viņš bija precīzs – 29:28 par labu Austrālijai.

Iespējams, ka emocionālā atspēlēšanās iemidzināja "Valabiju" uzmanību, jo tikko viņi izvirzījās vadībā, teju neviena netraucēti jaunzēlandieši, ar Bodenu Baretu priekšgalā, izgāja cauri savu kaimiņu aizsardzības rindām kā karsts nazis caur sviestu un minūti līdz mača beigām panāca rezultātu 33:29. Atlikušajā laikā, lai arī kā austrālieši centās, atgūt bumbu viņiem neizdevās un Jaunzēlande svinēja vienu no pēdējo gadu smagākajām un emocionālākajām uzvarām.

Līdz ar šo panākumu Jaunzēlande ir nodrošinājusi sev ne tikai vadību Regbija čempionātā pēc pirmajām divām kārtām, bet arī uzvaru šīssezonas Bledislo kausā, jo ir triumfējuši divos mačos no trim.

Savukārt Austrālija savus kaimiņus nav apspēlējusi kopš 2015. gada, bet esot ciemos vēl senāk – kopš 2012. gada.

Regbija čempionāts turpināsies šovakar, kad Argentīnā mājnieki tiksies ar DĀR valstsvienību.

Kalendārs

Turnīra tabula



Madonas Kartinga trase Madonas Kartinga trase Gaujas 41a, Madona, Madonas n., LV-4801
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties