Interesenti no 16 gadu vecuma, kas vēlas ņemt dalību sacīkstē un plecu pie pleca pārstāvēt savu Daugavas krastu, aicināti pieteikties Rīgas pašvaldības portāls Pirms sacensības, no plkst. 16:00, notiks virves vilkšanas klubu paraugdemonstrējumi, kopīga dalībnieku un skatītāju iesildīšanās, virves vilkšanas tiesnešu signālu izpildīšana mūzikas pavadījumā. Iepriekšējos gados šis pasākums guvis ne vien lielu atsaucību no dalībnieku puses, bet izraisījis arī interesi skatītāju vidū.
Šis pasākums vienlaikus ir arī divus gadus ilgušā projekta “Let’s pull together” noslēgums, kurā sadarbojoties virves vilkšanas speciālistiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas un Polijas, tika izveidota Labas prakses rokasgrāmata virves vilcējiem.
Projekta īstenošanās laikā iegūtie rezultāti tiks apspriesti konferencē, kas notiks 3.maijā, plkst. 11:00 Rīgas Domes sēžu zālē, Rātslaukumā 1. Konferencē piedalīsies Starptautiskās virves vilkšanas federācijas viceprezidente Maaike Hornstra no Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Ungārijas pārstāvji Latvijā, pārstāvji no partneru valstu sporta ministrijām, pašvaldībām, kurās projekta ietvaros notika semināri, kā arī projekta dalībnieki. Aicināti piedalīties arī Rīgas Domes pārstāvji, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamens, Eiroparlamenta deputāti u.c.
Konferencē tiks prezentēta projekta rezultātā izveidotā Labas prakses rokasgrāmata, kas ietver 1. līmeņa mācību programmu un metodisko materiālu iesacēju apmācībai virves vilkšanā, kā arī projekta dalībnieku atziņas un pieredzes apkopojumu. Rokasgrāmata izstrādāta DVD formātā un tiks izplatīta gan projekta dalībvalstīs, gan nosūtīta visu Eiropas valstu par sportu atbildīgajām ministrijām, kā arī būs pieejama partrneru organizāciju mājas lapās.
Projektam atbalstu 2012. gada nogalē piešķīra Eiropas Komisija. Latvijas Virves vilkšanas federācijas ģenerālsekretāre Lilita Mūkina norāda, ka galvenais ieguvums no projekta ir izstrādāta 1. līmeņa mācību programma un metodisks materiāls iesacēju apmācībai, ko plānots īstenot praksē kopā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Izstrādata jauno tiesnešu un brīvpratīgo apmācīšanas programma. Katrai dalībvalstij projekts devis iespēju attīstīt sporta veidu savā valstī. Polijai projekts bijis kā atspēriens, sākot gatavoties Pasaules spēļu organizēšanai 2017. gadā.
Informāciju sagatavojaDace KaspareLatvijas Sporta federāciju padomesSporta un komunikācijas speciāliste