14.11.2015. 08:55
2018. gada Pasaules kausa finālturnīra atlasē šonakt neizšķirtu 1:1 izspēlējušas Argentīnas un Brazīlijas izlases. Argentīna spēles pirmajā pusē dominēja, taču pirmo uzvaru ciklā nespēja nosargāt un šobrīd noslīdējusi uz priekšpēdējo vietu Dienvidamerikas zonā.

Argentīnas un Brazīlijas spēle bija paredzēta jau vakar, taču spēcīga lietus dēļ tika pārcelta un izspēlēt šonakt. Argentīnieši, kuriem joprojām jāiztiek bez savas lielākās zvaigznes Lionela Mesi palīdzības laukumā, maču sāka spēcīgāk, uzbruka vairāk, un Ezekels Laveci pirmā puslaika otrajā pusē arī panāca savu, proti, atklāja rezultātu, gūstot Argentīnas pirmos vārtus šajā ciklā. Viņš noslēdza izspēli pēc Anhela di Marijas un Gonsalo Igvaina piespēlēm, kamēr Brazīlijai pirmajā puslaikā bija tikai viena vērā ņēmama iespēja gūt vārtus, kad pēc standartsituācijas ar galvu pāri sita Davids Luizs.

Otrajā puslaikā brazīlieši gan pamazām uzlaboja sniegumu, lielisku efektu radīja Duglasa Koštas došanās laukumā, kurš uzreiz trāpīja pa vārtu pārliktni, un pirmais pie laukumā atlekušās bumbas bija Lukass Lima, kurš panāca neizšķirtu 1:1. Mača izskaņā gan Igvainam, gan Neimāram bija iespējas izraut uzvaru savai komandai, taču, lai arī Davids Luizs vēl paspēja nopelnīt otru brīdinājumu un atstāt Brazīliju mazākumā, neizšķirts vairs nemainījās.

Šī bija pirmā abu Dienvidamerikas grandu tikšanās oficiālā mačā pēdējo sešu gadu laikā un sarežģīja abu komandu situāciju turnīra tabulā. Lai arī visi izšķirošie mači vēl priekšā, Argentīna šobrīd ieņem pagalam necilo priekšpēdējo vietu, bet Brazīlija tikai tagad pakāpusies uz ceturto vietu un arī guvusi tikai vienu uzvaru.

Kvalifikācijas ceturtā kārta sākusies arī CONCACAF jeb Ziemeļamerikā. Tur 12 izlases sadalītas četrās grupās, kur tiks aizvadīta divu apļu izspēle. Pirmos drošos soļus izkļūšanai no grupas spērušas ASV un Meksikas izlases, proti, ASV ar 6:1 sagrāva Karību jūras izlasi Sentvinsenta un Grenadīnu, divus vārtus gūstot Džozī Altidoram, bet Meksika sava jaunā galvenā trenera Huana Osorio vadībā ar 3:0 pārspēja Salvadoru. Uzvaru izcīnījusi arī pagājušā Pasaules kausa lielākā pārsteiguma autore Kostarika, kura ar 1:0 pieveica Haiti.