15.08.2016. 10:34
Lielbritānijas peldēšanas izlases galvenais treneris Bils Fērniss preses konferencē netieši, taču diezgan skaidri paziņoja, ka, viņaprāt, britu peldētājiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ir atņemtas četras medaļas. Viņš norādīja, ka sportisti, kuri agrāk ir pieķerti dopinga lietošanā, vairs nekad nedrīkstētu piedalīties olimpiskajās spēlēs.

"Tas man ir kā kamols kaklā, ka mums ir septiņas ceturtās vietas un vismaz trijos no šiem fināliem individuāls sportists [kurš izcīnīja medaļas] agrāk nav izgājis dopinga pārbaudes [plus viens krievu peldētājs, kurš nav pieķerts, taču varēja tikt nepielaists sacensībām]," sacīja Bils Fērniss. "Neko par to neteicu pirms sacensībām, jo tā būtu uzmanības novēršana, bet domāju, ka esam sodīti vairāk nekā jebkura cita nācija šeit."

"Paskatieties uz peldējumiem un statistiku. Jūs zināt, ka šie dati ir publiski pieejami. Netaisos minēt konkrētus vārdus. Taču kā nācija mēs par to tikām sodīti. To ir grūti sagremot," Fērniss turpināja. "Mans vēstījums cilvēkiem, kuri pārvalda mūsu sporta veidu, būtu šāds – mēs vēlamies tīru sportu. Man ir jāskaidro noteiktiem sportistiem, ka situācija ir tāda, kāda tā ir. Viņi visu ir darījuši pareizi. Taču izskatās, ka mēs koncentrējamies tam, cik taisnīgi varam būt pret cilvēkiem, kuri nav izgājuši pārbaudes. Tas vienkārši nav pareizi."

"Domāju, ka, ja esi iekritis dopinga pārbaudēs, tad tev nebūtu jāpiedalās olimpiskajās spēlēs. Vēl skaidrāk izteikties nevaru. To ir grūti pieņemt," Fērniss turpināja. Lai arī konkrētus vārdus treneris saukt atteicās, četrus viņa, visticamāk, domātos gadījumus izskaitļot nav grūti. Pirmkārt, 200 metru brīvā stila peldējums, kurā Džeims Gajs ieņēma ceturto vietu, bet uzvarēja ķīnietis Suns Jans, kurš 2014. gadā iekrita dopinga pārbaudēs. Otrkārt, 200 metros brasā sievietēm pie sudraba tika krieviete Jūlija Jefimova (ceturtā vieta Hlojai Tatonei), kura dopinga lietošanā tika pieķerta pirms nepilniem trim gadiem.

Treškārt, 50 metru brīvajā stilā sievietēm bronzu ieguva baltkrieviete Aļaksandra Herasimeņa (ceturtā vieta Frančeskai Halsolai), kura 2003. gadā tika sodīta ar divu gadu diskvalifikāciju. Bet, ceturtkārt, 200 metros brasā vīriešiem bronzu nopelnīja krievs Antons Čupkovs, kurš gan pats nav nekad pieķerts dopinga lietošanā, taču Krievijas dopinga skandāla dēļ varēja tikt atstāts ārpus dalībnieku saraksta. Šajā distancē ceturto vietu ieņēma Endrjū Viliss.

Līdzīgās domās kā Fērniss ir arī britu peldētājs Pītijs: "Manuprāt, sodītiem dopinga lietotājiem vajadzētu tikt izslēgtiem. Nav svarīgi, cik reižu esi to darījis vai ticis pieķerts. Cenšos pārāk nedomāt par šādām lietām un koncentrēties tikai savam sniegumam, bet cerams, ka sports no šādiem gadījumiem tikai kļūs stiprāks un ies uz priekšu. Man ir žēl jebkuru sportistu, kurš startē dopinga lietotāju konkurencē un netiek pie medaļas. Nav svarīgi, no kuras valsts esi, jo sportā visiem ir jābūt vienotiem."

Izmantotie resursi:https://www.theguardian.com/sport/2...



Ūdensklubs Baltezers, Senču prospekts 45, Garkalnes n., LV-2164
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties