Laikapstākļi šajā pavasarī ASV nav diez ko pateicīgi sportam, jo šogad lielo nokrišņu dēļ regulāri atceļ kā beisbola mačus, tā arī tiek ieviestas izmaiņas galvenā autosacīkšu seriāla kalendārā. Astotais NASCAR prestižākās klases, Kausa izcīņas, posms notika Bristoles autotrekā, taču tā norise pamatīgi ievilkās, jo nokrišņu dēļ svētdien iesākto braucienu izdevās pabeigt vien pirmdienā.
Jāsāk ar to, ka Bristoles trase ir īpaša, jo tas ir viens no īsākajiem ovāliem (tā garums ir pus jūdze), kā arī tā tribīņu konstrukcija vairāk atgādina kādu futbola arēnu, nevis auto sacīkšu trasi. Tāpat šai trasei ir divi pitleini un to dēvē par ātrāko pus jūdzes trasi NASCAR kalendārā. Protams, ka visi šie "labumi" nodrošina skatāmas sacīkstes, kurās netrūkst nedz drāmas, nedz intrigas un, protams, arī avāriju.
Par atslēgas momentu šajās sacīkstēs kļuva Kaila Buša manevrs, kas viņam, piecus apļus pirms brauciena ilgi gaidītā finiša, ļāva apsteigt savu vārda brāli Kailu Larsonu, kurš savukārt šajā posmā vadībā atradās 200 no 500 apļiem.
Tiesa, Larsons nebija vienīgais šī posma neveiksminieks, jo Breds Keslovskis, kurš uzvarēja abos starpfinišos, bet vadībā atradās trešo ilgāko laiku, 67 apļus, tuvojoties brauciena izskaņai, piedzīvoja tehniskas ķibeles, jo problēmas radās viņa mašīnas piekarei un tas Keslovski ne tikai izslēdza no cīņas par uzvaru, bet arī nodrošināja viņam divu apļu atpalikšanu. Savukārt 100 apļus visiem priekšā braukušais Raiems Bleinijs pēc avārijas 117. aplī bija spiests izstāties.
Jāpiebilst, ka trešajā vietā finišēja Džimijs Džonsons un tas vienam no visu laiku labākajiem NASCAR rīkoto sacīkšu pilotiem ir labākais rezultāts šajā sezonā un pirmais finišs starp pieciem labākajiem pilotiem.
Šajā posmā neiztika arī bez vēsturiska momenta, jo Darels Voless šajā posmā spēja sešus apļus nobraukt pirmajā pozīcijā, kas bija pirmais gadījums visā NASCAR Kausa izcīņas vēsturē, kad pirmajā pozīcijā brauc afroamerikānis.
Izmantotie resursi:https://www.nascar.com/