Piekliboja spēle aizsardzībā
«Jāsveic sāncenši, kas šodien aizvadīja lielisku spēli un trīs ceturtdaļas pilnībā dominēja laukumā,» «Ventspils» mājaslapā citēts VEF komandas galvenais treneris Butauts. «Viņi laikam jau vairāk gribēja uzvarēt nekā mēs. Spēlējām ļoti slikti aizsardzībā un arī uzbrukumā nevarējām atrast veiksmes atslēgu, jo sāncenši ļoti labi darbojās aizsardzībā.»
Sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-1 joprojām atrodas VEF komanda.
Gaidīja, ka cepta vista ielidos mutē
«Tā bija ļoti agresīva, bet mani puiši tam īsti nebija gatavi, bet savācās, kad jau bija par vēlu. Gaidīja, ka būs vieglāk. Ziniet, lietuviešiem ir tāds teiciens, ka cilvēks gaida, ka cepta vista tev pati lidos mutē, un mēs laikam jau gaidījām to pašu. Šādās sērijās nekas nenāk viegli. Protams, šādi mači var ietekmēt sērijas tālāko gaitu,» skaidroja Butauts.
Vētra apmierināts ar sniegumu
«Paldies spēlētājiem, ka viņi saglabājuši cīņas sparu un turpina cīnīties par uzvarām. Ja tā turpināsim, var izdoties uzvarēt vēl kādu spēli. VEF gan mūs izsita no līdzsvara ar lietu, kam meistarīgiem spēlētajiem nevajadzētu kļūt par nopietnu problēmu,» komentēja Gundars Vētra.
«Viņi sāka mesties pa diviem mums virsū jebkurā situācijā un tā provokatoriski centās atņemt bumbu, kas vairākas reizes arī izdevās. Tad arī VEF sāka nākt punkti un tas viss nedaudz sanervozēja maču, bet kopumā bija laba spēle,» teic Vētra.
Vēlējās nosargāt savu tīkliņu
Vētra atzina, ka komanda sērijas ceturtajā spēlē cīnījusies arī ar domu par savu grozu tīkliņa nosargāšanu: «Šodien mūsu devīze bija, ka vēlamies nosargāt savu tīkliņu, savu karogu. Būtu muļķīgi, ja zālē, kurā mēs veselu sezonu esam spēlējuši, esam smagi trenējušies, tā viegli ļautu VEF nosvinēt čempionu titulu. Tādas tradicionālas motivācijas varbūt vairs īsti nestrādā, tāpēc jāizdomā kaut kādas citādākas lietas.»
Reklāma Finālsērijas pirmajā spēlē VEF uzvarēja savā laukumā ar rezultātu 83:66, otrajā mačā rīdzinieki bija pārāki izbraukumā ar 85:67, bet trešajā cīņā pašreizējie čempioni savu skatītāju priekšā svinēja panākumu pagarinājumā ar 107:102.
Līdz šim vēl nevienai komandai LBL finālsērijā nav izdevies atspēlēties no sev nelabvēlīgā rezultāta 0-3.
Zīmīgi, ka iepriekšējās trijās sezonās LBL finālsērija ilgusi septiņus mačus.




