06.05.2016. 22:34
Čehijas izlase pasaules čempionātu hokejā iesākusi ar sauso uzvaru 3:0 pār mājinieci Krievijas izlasei, kamēr Somija ar 6:2 sakāva Baltkrieviju, pa trim punktiem gūstot Mikaelam Granlundam un 18 gadus vecajam Patrikam Lainem.

Čehijas izlases nometnē, gatavojoties PČ, netrūka raižu par sastāva nokomplektēšanu, jo dažādu iemeslu dēļ izlasei atteica teju visi šīs valsts NHL pārstāvji. Uz čempionātu Čehija ieradās ar tikai četriem NHL spēlētājiem (pirms gada bija astoņi), kamēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase bija izvirzījusi konkrētu mērķi – vietējo līdzjutēju priekšā derīgs rezultāts būs tikai zelta medaļas.

Čehi gan ne mazākajā mērā nebija noskaņoti mājiniekiem pasniegt dāvanas un mača ievadā tika pie diviem vairākumiem. Pēc otrā vairākuma beigām Čehija palika pretinieku zonā un vārtu tuvumā pielavījās šosezon no Rīgas „Dinamo” atlaistais Tomāšs Kundrāteks, kurš ar precīzu metienu atklāja rezultātu. Savukārt otrā perioda atnākšana pasniedza krieviem vēl vienu triecienu – Romāns Červenka bija manīgākais vārtu priekšā un neļāva Sergejam Bobrovskim piespiest ripu, tā vietā panākot 2:0.

Lai arī Krievijas izlase ripu turpinājumā kontrolēja krietni vairāk un radīja pastāvīgu spiedienu Čehijas vārtiem, nemaz tik bieži viņi čehu vārtsargu Dominiku Furhu nepatraucēja, un vairāk metienu bija čehiem. Savu iespēju otrā perioda beigās neizmantoja Sergejs Mozjakins, trāpot pa vārtu stabu, un divu vārtu deficīts nekur nepazuda.

Trešā perioda sākumā čehiem nācās spēlēt četras minūtes mazākumā pēc kārtas, taču tās tika izturētas. Furhs vārtos darbojās lieliski un apturēja visus krievu uzbrukumus, kas pamazām kļuva arvien nervozāki. Neko nedeva arī Znaroka mēģinājums nomainīt Bobrovski pret papildu uzbrucēju jau divas minūtes pirms beigām, jo Mihals Birners iemeta ripu tukšos vārtos un pilnībā izšķīra mača likteni – 3:0 Čehijas labā.

Jāatgādina, ka Čehija savu nākamo maču A grupā aizvadīs pret Latvijas izlasi. Šī spēle paredzēta rīt 20:15.

B grupā Somijas un Baltkrievijas spēlē bezvārtu neizšķirts saglabājās visu pirmo periodu, turklāt baltkrievi pirmajās 20 minūtēs pamanījās pa vārtiem mest divreiz biežāk nekā somi (8:4). Taču otrajā periodā baltkrieviem nācās ļoti tieši iepazīties ar 18 gadus veco Patriku Laini, PČ debitantu un vienu no gaidāmā NHL drafta favorītiem. Laine otrajā periodā izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un rezultatīvu piespēli, savācot trīs punktus, kamēr Somija izvirzījās vadībā 4:1. Baltkrievi savus vienīgos vārtus guva, spēlējot mazākumā.

Trešajā periodā somi nokārtoja arī graujošo 6:1 un svinēja pārliecinošu uzvaru. Aleksejs Kaļužņijs vienus vārtus vēl atguva, taču Somijas uzvaru Baltkrievija šoreiz neapdraudēja, pēdējās 40 minūtēs izdarot tikai astoņus metienus pa vārtiem.

Vārti: 14:48 Kundrāteks (Kovāržs, Kempnijs) 0:1, 20:48 Červenka (Jeržābeks, Pastrņāks) 0:2, Birners (t.v.) 0:3Metieni: 27:25Soda minūtes: 8:8Vārtsargi: Sergejs Bobrovskis – Dominiks Furhs

Vārti: 21:45 Laine (Barkovs) 1:0, 32:28 Koivu (Granlunds, Lindels) 2:0, 37:55 Stass (Pavlovičs) (Maz.), 2:1, 38:36 Laine (Koivu, Jokinens) 3:1, 39:56 Granlunds (Laine, Barkovs) 4:1, 42:59 Pilstrems 5:1, 47:51 Granlunds (Salmela, Āho) 6:1, 51:01 Kaļužņijs (A. Kosticins, S. Kosticins) 6:2Metieni: 30:16Soda minūtes: 8:8Vārtsargi:Miko Koskinens – Vitālijs Kovaļs

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029