Pavisam piedalījās 23 komandas, taču labāko trijnieks "uz papīra" bija izteikts jau pirms sacensībām - Vācija, Francija un Čehija. Teorētiski bija jātiek skaidrībā tikai ar šī trio secību, tomēr savas pretenzijas bija arī Ukrainai, Norvēģijai, Itālijai, Krievijai.
Pirmajā šaušanā praktiski visām dalībniecēm veicās gludi, bet stāvus divus soda apļus nopelnīja norvēģiete Fanija Horna Birkelana. Posmu uzvarēja čehiete Eva Puskarčīkova (vakar viņa pirmo reizi ieguva individuālo medaļu), turpat pieredzējusī slovēniete Teja Gregorina, bet Vanesa Hinca (Vācija) un Anaisa Ševaljē (Francija) zaudēja Čehijai 16 un 27 sekundes.
Otrā posma guļus šaušanā katastrofa līderei Čehijai - Lucije Harvātova nopelnīja divus soda apļus un izkrita pat no labāko desmitnieka. Toties perfekti sašāva Franciska Hildebranda, Tatjana Akimova un Jūlija Džima, izveidojot vadošo trio. Stāvus no līderēm vislabāk sašāva Džima. Hildebranda izmantoja visas trīs rezerves patronas, taču visu izdarīja daudz maz ātri, kamēr Akimova mocījās ar ieroci un zaudēja daudz laika. Franciju līderu pulkā iecēla Žistīne Brezā. Ukrainai pēc diviem posmiem vadība un 15 sekunžu pārsvars pār Vāciju, turpat Francija. Krievijai piektā pozīcija un gandrīz minūtes deficīts, Čehijai 1:42 un tikai 11. pozīcija, pasaules čempione Norvēģija 13. vietā.
Oļena Pidhrušna ne pārāk ātri slēpoja un vēl arī viduvēji šāva, jau pēc guļus šaušanas zaudējot vadību, kuru viņai atņēma vāciete Mārena Hammeršmita. Trasē Pidhrušnu drīz vien apsteidza arī francūziete Selija Emonjē. Hammeršmita pamocījās ar pēdējo mērķi stāvus šaušanā un Emonjē viņai pietuvojās, bet vēlāk trasē arī apslēpoja. Pēc trim posmiem vadība Francijai, vicelīderei Vācijai +14 sekundes, Ukrainai visai stabila bronzas pozīcija (+20). Slēpošanas ziņā lēnu posmu veica krieviete Svetlana Sļepcova un sešniekā bija Šveice, Baltkrievija un Čehija, kuru pacēla Veronika Vītkova.
Pēdējā posmā gaidīja liela intriga, jo par uzvaru bija jācīnās izcilajām Marijai Dorēnai Abērai un Laurai Dālmeierai. Vāciete līdz guļus šaušanai gandrīz panāca francūzieti, tomēr šaušanā Dālmeierai tikai ar otru mēģinājumu izdevās trāpīt pēdējā mērķī. Abēra pameta šautuvi par deviņām sekundēm agrāk. Anastasija Merkušina saglabāja Ukrainai bronzas pozīciju, bet tuvojās Čehija Gabrielas Koukalovas personā.
Dālmeiera atkal tuvojās Dorēnai Abērai un pēdējo šaušanu abas veica vienlaicīgi. Abām 5/5 un šautuve tika pamesta vienlaicīgi! Ukrainietei Merkušinai pakausī elpoja titulētā Koukalova, taču Merkušinas nervi izturēja - arī 5/5. Tiesa, arī Koukalova bija precīza un 27.7 sekunžu deficīts teorētiski bija atspēlējams.
Francūziete un vāciete slēpoja tik taktiski, ka pat Merkušina viņām strauji pietuvojās. Pēcāk Dālmeiera iespaidīgi uzbruka, un Dorēna Abēra līdzi netika. Vācija, lielā mērā pateicoties savai līderei, uzvarēja šīs dienas stafetē, bet Francija ieņēma otro vietu. Diezgan pārsteidzošu bronzu šādā sastāvā izcīnīja Ukraina, kurai, protams, piepalīdzēja Čehijas likstas ar soda apļiem. Čehietēm ceturtā vieta, bet sešinieku noslēdza Norvēģija un Krievija.