Kamēr vieglatlētikā pēdējos pāris mēnešos pieķerti vairāki pasaulē ļoti labi zināmi atlēti, bet riteņbraukšanā gads sākās ar leģendārā amerikāņu sportista Lensa Ārmstronga atzīšanos gadiem ilgā aizliegto vielu lietošanā, futbols saistībā ar dopingu izvairījies no negatīvas publicitātes.
Lai gan 1994. gadā Pasaules kausa izcīņas laikā pozitīvas dopinga analīzes uzrādīja slavenais argentīnietis Djego Maradona un šā gadsimta sākumā diskvalifikāciju izpelnījās vairāki Itālijā spēlējošie futbolisti, kopumā šis sporta veids tomēr ir salīdzinoši tīrs no dopinga skandāliem. Un, kā uzskata FIFA mediķis Dvoržāks, tas ir tāpēc, ka vairums futbolistu nelieto aizliegtās vielas.
«Esmu pārliecināts, ka futbolā nenotiek sistemātiska dopinga lietošana. Futbolā nav sistemātiskas dopinga kultūras. Esmu par to pārliecināts,» FIFA oficiālajā mājaslapā citēts Dvoržāks. «Protams, ir atsevišķi gadījumi. Katru gadu veicam vairāk nekā 30 000 analīžu procedūru, un pozitīvi ir aptuveni 70 līdz 90 gadījumi - vairumā tā ir marihuāna vai kokaīns. Ir arī anaboliskie steroīdi, taču tie ir individuāli gadījumi.»
Šā gada februārī organizācija sāka futbolistu bioloģisko profilu veidošanu, kas ir līdzīgi riteņbraucēju bioloģiskajām pasēm. Jūnijā profilu sistēmas funkcionēšana tika pārbaudīta FIFA Konfederāciju kausā Brazīlijā, un sistēma tiks pielietota arī nākamgad paredzētajā Pasaules kausā.
«Tagad mēs veicam pārrunas arī ar Eiropas Futbola federāciju asociāciju UEFA un citām organizācijām, lai bioloģisko profilu sarakstā būtu reģistrēti visi vadošie futbolisti. Ja radīsies kādas aizdomas, īstenosim daudz mērķtiecīgākas un sarežģītākas pārbaudes,» piebildis Dvoržāks.